Net TV od kwietnia w telewizorach firmy Philips

Net TV od kwietnia w telewizorach firmy Philips

Net TV od kwietnia w telewizorach firmy Philips
24.03.2009 11:30, aktualizacja: 24.03.2009 12:38

Philips zapowiedział wprowadzenie na rynek europejski nowych telewizorów LCD oferujących funkcję Net TV. Zapewni ona klientom możliwość przeglądania stron internetowych bez konieczności włączania komputera.

W kwietniu na rynku europejskim pojawią się nowe telewizory LCD firmy Philips, które umożliwią dostęp do serwisów internetowych bez konieczności włączania komputera lub korzystania z zewnętrznych urządzeń. Modele z serii 800. i 9000 oraz Cinema 21:9 zaoferują klientom funkcję Net TV, która pozwoli przeglądać witryny i wybierać kolejne informacje za pomocą pilota zdalnego sterowania. W zależności od modelu połączenie z Internetem będzie realizowane w oparciu o przewodową sieć lokalną (seria 8000) lub za pośrednictwem sieci Wi-Fi (seria 9000 i Cinema 21:9).

Obraz
© Philips Cinema 21:9 (fot. Philips)

Funkcja Net TV została stworzona we współpracy ze znanymi serwisami internetowymi, których treści dostosowano do prezentowania ich na ekranie telewizora. Wśród partnerów Philipsa znalazły się między innymi takie witryny jak YouTube (filmy wideo), TomTom (wiadomości drogowe), eBay (aukcje internetowe), MeteoGroup (prognozy pogody), Accedo Broadband (gry), MyAlbum.com (zdjęcia w sieci) i Netlog ( portal społecznościowy ).

Modele z serii 8000 i 9000 trafią do sprzedaży w kwietniu i maju, natomiast telewizor Cinema 21:9 będzie dostępny od czerwca bieżącego roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)