NEC: 24-calowy monitor LCD przyjazny dla środowiska

NEC: 24‑calowy monitor LCD przyjazny dla środowiska

NEC: 24-calowy monitor LCD przyjazny dla środowiska
09.12.2008 13:31, aktualizacja: 09.12.2008 14:32

Firma NEC wprowadziła do sprzedaży nowy, 24-calowy monitor LCD zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych. Urządzenie oznaczone symbolem NEC MultiSync EA241WM jest przyjazne dla środowiska, co zostało potwierdzone certyfikatem EPEAT.

Nowy produkt firmy NEC zbudowano w oparciu o 24-calowy panel TN zapewniający jasność 400 cd/m2 oraz kontrast na poziomie 1000:1. Matryca o rozdzielczości 1920x1200 i czasie reakcji 5 ms oferuje kąty widzenia o wartości 170 stopni zarówno w poziomie, jak i w pionie. Obraz z komputera może być przesyłany przy wykorzystaniu złącz D-Sub lub DVI-D (z obsługą HDCP).
Na uwagę zasługują spore możliwości w zakresie regulacji położenia ekranu. Użytkownicy mogą zmieniać kąt jego nachylenia, a także korygować wysokość w zakresie 11. mm. Do ich dyspozycji oddana została też funkcja pivot (tryb portretowy). Warto również odnotować dostępność dwóch głośników o mocy 1W każdy oraz czteroportowego huba USB.

Obraz
© (fot. IDG)

Istotną cechą monitora jest fakt, że jest to urządzenie przyjazne dla środowiska. Potwierdza to certyfikat EPEAT przyznawany urządzeniom mającym minimalny wpływ na degradację środowiska naturalnego. W menu OSD dostępny jest licznik, który pokazuje jakie oszczędności w zakresie emisji dwutlenku węgla uzyskano dzięki ekonomicznej pracy wyświetlacza.

Monitor jest oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych. Wariant w czarnym kolorze został wyceniony przez producenta na 1599 zł. Za model w kolorze białym, ze srebrną ramką wokół ekranu, należy zapłacić 1559 zł. Urządzenia są objęte trzyletnią gwarancją realizowaną w ramach systemu door-to-door.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)