Trwa ładowanie...
d43c4e7

NASA odkryła coś na Słońcu. Wkrótce mamy się dowiedzieć, o co chodzi

NASA 12 sierpnia 2018 roku wysłała Parker Solar Probe wprost w stronę Słońca. Sonda już trzykrotnie znalazła się w rekordowej odległości 24,8 mln km od gwiazdy, a naukowcy mają nam coś do powiedzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Misja Parker Solar Probe okazuje się wielkim sukcesem NASA
Misja Parker Solar Probe okazuje się wielkim sukcesem NASA (NASA)
d43c4e7

Już 4 grudnia dowiemy się, czego naukowcom udało się dokonać dzięki misji NASA Parker Solar Probe. W ciągu 13 miesięcy sonda trzykrotnie zbliżyła się do Słońca na odległość, jakiej żaden statek kosmiczny stworzony przez człowieka nie był w stanie przetrwać.

NASA wysłała sondę w kierunku Słońca - są już pierwsze dane

Już sam początek misji okazał się znacznie większym sukcesem, niż oczekiwano. Sonda jest w stanie przesyłać o wiele więcej danych, niż naukowcy sądzili. Część z uzyskanych przez NASA informacji została już opublikowana na początku listopada.

d43c4e7

Jednak naukowcy ukrywają jeszcze sporą część danych. Wygląda na to, że dokonali jakiegoś przełomowego odkrycia, bo dzisiaj (4 grudnia) odbędzie się specjalna międzynarodowa konferencja, na której poinformują świat o swoich dokonaniach. Transmisję będzie można oglądać od 19:30 naszego czasu, na kanałach social media NASA, lub na stronie internetowej agencji kosmicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43c4e7

Podziel się opinią

Share

d43c4e7

d43c4e7
Więcej tematów