Trwa ładowanie...

NASA odkryła coś na Słońcu. Wkrótce mamy się dowiedzieć, o co chodzi

NASA 12 sierpnia 2018 roku wysłała Parker Solar Probe wprost w stronę Słońca. Sonda już trzykrotnie znalazła się w rekordowej odległości 24,8 mln km od gwiazdy, a naukowcy mają nam coś do powiedzenia.

Share
NASA odkryła coś na Słońcu. Wkrótce mamy się dowiedzieć, o co chodzi
Źródło: NASA
d1t5b31

Już 4 grudnia dowiemy się, czego naukowcom udało się dokonać dzięki misji NASA Parker Solar Probe. W ciągu 13 miesięcy sonda trzykrotnie zbliżyła się do Słońca na odległość, jakiej żaden statek kosmiczny stworzony przez człowieka nie był w stanie przetrwać.

NASA wysłała sondę w kierunku Słońca - są już pierwsze dane

Już sam początek misji okazał się znacznie większym sukcesem, niż oczekiwano. Sonda jest w stanie przesyłać o wiele więcej danych, niż naukowcy sądzili. Część z uzyskanych przez NASA informacji została już opublikowana na początku listopada.

Jednak naukowcy ukrywają jeszcze sporą część danych. Wygląda na to, że dokonali jakiegoś przełomowego odkrycia, bo dzisiaj (4 grudnia) odbędzie się specjalna międzynarodowa konferencja, na której poinformują świat o swoich dokonaniach. Transmisję będzie można oglądać od 19:30 naszego czasu, na kanałach social media NASA, lub na stronie internetowej agencji kosmicznej.

d1t5b31

Podziel się opinią

Share
d1t5b31
d1t5b31
Więcej tematów