Najnowsze gadżety świata

Najnowsze gadżety świata
Źródło zdjęć: © Intel

02.06.2010 11:22, aktual.: 07.06.2010 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dniach od 1 do 5 czerwca odbywały się na Tajwanie targi Computex. Podobnie jak przy większości tego typu okazji, producenci pokazali światu swoje najnowsze rozwiązania w szeroko pojętej dziedzinie komputerowej rozrywki. Zobacz najnowsze propozycje prosto z Taipei

W dniach od 1 do 5 czerwca odbywały się na Tajwanie targi Computex. Podobnie jak przy większości tego typu okazji, producenci pokazują światu swoje najnowsze rozwiązania w szeroko pojętej dziedzinie komputerowej rozrywki. Zobacz najnowsze propozycje prosto z Taipei.

Na tegorocznych targach Computex zdecydowanie dominowały tablety oraz rozwiązania wspierające wyświetlanie obrazu 3D. Ewidentnie widać, że moda na trójwymiar oraz zaprezentowanie przez Apple iPada ukierunkowały rozwój branży elektronicznej na najbliższy czas.

Obraz
© Tablet Intela oparty na systemie MeeGo zaprezentowany na targach Computex (fot. Intel)

Wielki rynkowy sukces najnowszego produktu Apple zmusił pozostałych producentów do produkcji własnych, konkurencyjnych dla iPada rozwiązań. Dzięki temu na Computex znajdziemy tablety stworzone przez lub we współpracy z takimi firmami jak Intel, Asus, MSI, LG czy VIA. Podstawową różnicą między produktem amerykańskiego giganta spod znaku jabłka, a projektami konkurencji jest system operacyjny. Zaprezentowane na targach tablety działają w oparciu o takie systemy jak Android, Windows 7 czy MeeGo.

Biorąc pod uwagę powyższe spostrzeżenia, już niedługo możemy się spodziewać zalewu mini-komputerów z dotykowym ekranem. Miejmy tylko nadzieję, że w pogodni za dorównaniem rozwiązaniom Apple, pozostali producenci nie oddadzą do naszych rąk sprzętów niedopracowanych i tworzonych "na prędce".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)