Najdziwaczniejsze patenty, jakie widzieliście

Najdziwaczniejsze patenty, jakie widzieliście

Najdziwaczniejsze patenty, jakie widzieliście
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
03.04.2012 10:30, aktualizacja: 03.04.2012 11:06

Podczas gdy w świecie wysokich technologii trwa obecnie prawdziwa wojna na patenty, my przyjrzyjmy się tym, o których powiedzieć, że były (i są) dziwaczne, to jak nie powiedzieć niczego.

Kuloodporne łóżko

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Ktoś widocznie wpadł na myśl, że skoro człowiek może zostać postrzelony nagle na ulicy, to dlaczego nie miałoby mu się to również zdarzyć w czasie snu. I postanowił temu zapobiec. Dzięki temu wielkiemu umysłowi, teraz możecie już spać bezpiecznie. W kuloodpornym łóżku.

Maszyna do przybijania ”piątek”

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Ktoś inny z kolei uznał, że problemem wielu osób jest to, iż w momencie gdy chcą ucieszyć się z jakiegoś wydarzenia, nie mają z kim podzielić się swoją radością i przybić sobie piątki. Ten wspaniały wynalazek rozwiązuje wszelkie problemy tego typu.

Ochraniacz na psie uszy

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Przeznaczony dla przedstawicieli długouchych gatunków oraz ich właścicieli, którzy mają dość długich uszu swoich pupili wpadających do misek z pokarmem lub z wodą. Niesamowite w swojej prostocie.

Wysokociśnieniowe urządzenie myjące zęby

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Wyrzucające z siebie strumień wody o większej mocy niż gdybyśmy umieścili sobie w ustach słuchawkę od prysznica, dzięki czemu eliminuje konieczność używania szczoteczki do zębów. Nie wiadomo, po ilu takich ”myciach”. sprężoną wodą pod wysokim ciśnieniem uszkodzimy sobie uzębienie lub śmiertelnie się zadławimy.

Urządzenie do zaplatania ”kociej kołyski”

Tak wygląda prawidłowo zapleciona ”kocia kołyska”.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

A tak urządzenie, które was w tym wyręczy.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Niewątpliwie dzięki niemu świat stał się lepszym miejscem i do tego także prostszym do życia.

Zdalnie sterowany koń

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Dla wszystkich tych, którzy zawsze chcieli jeździć konno, ale jednocześnie bali się wejść na koński grzbiet, albo też nie mieli chęci oraz cierpliwości na zgłębianie tajników ujeżdżania zwierzęcia.

Najwybitniejsza pułapka na myszy w dziejach ludzkości

Dobrze, że Charles Jordan zajął się urządzeniami mającymi na celu eksterminację myszy, a nie przedstawicieli jego własnego gatunku, bo aż strach pomyśleć, na jakie pomysły mógłby wtedy wpaść. Żadne słowa nie opiszą pomysłowości jego pułapki na gryzonie, więc zamiast słów filmik, prezentujący jej możliwości.

Wiatrower

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Coś dla fanów rowerów oraz żeglarstwa w jednym. Poziom komplikacji tego wynalazku zaskakuje i można śmiało stwierdzić, że ludzkość osiągnęła za jego pomocą szczyt swojej myśli technologicznej.

Ręcznik, żeby nie spalić sobie twarzy

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Są ludzie, którzy myśleliby sto lat nad tym problemem, jak leżeć na nasłonecznionej plaży, żeby potem nie świecić na salonach czerwonym, spalonym licem. Oraz tacy, którzy znają rozwiązanie i wcielają je w życie. Na przykład za pomocą takiego wyrafinowanego ręcznika.

Kamizelka do przenoszenia gryzoni

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Dzięki przemyślnemu systemowi połączonych ze sobą rurek, posiadacze tych uroczych zwierzaków mogą wychodzić z nimi z domu, bez strachu o to, że ich ulubieńcy im uciekną, lub że coś im się stanie.

Wyimaginowany przyjaciel

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Aparat do przybijania ”piątek”. to nic. To się dopiero nazywa patent dla ludzi samotnych!

Spodnie zmieniające się w hamak

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Spodnie to jeden z lepszych wynalazków człowieka. Hamak również. Coś łączące jedno i drugie –. już niekoniecznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)