Najdłuższy na świecie robot modułowy powstanie w Polsce

Najdłuższy na świecie robot modułowy powstanie w Polsce
Źródło zdjęć: © Microsoft

18.05.2010 12:58, aktual.: 18.05.2010 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Próba ustanowienia rekordu Guinnessa to jedno z najważniejszych wydarzeń Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA, które odbędą się w dniach 18-20 maja w Poznaniu. Na targach zbudowany zostanie najdłuższy, wieloczłonowy, mobilny robot na świecie - RoboSnake.

Podczas drugiego dnia targów AUTOMA, w ramach Wielkiego Eventu Robotycznego z rozesłanych do szkół i zakupionych przez osoby prywatne modułów zostanie złożony mobilny robot, którego długość może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów. Wyczyn ten zostanie zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa. Nad przebiegiem próby będzie czuwać Komisja Polskich Rekordów i Osobliwości.

Celem przedsięwzięcia jest pobudzenie wyobraźni młodych konstruktorów. Każdy z uczestników będzie miał możliwość swobodnego wyposażenia swojego modułu. Daje to szansę na stworzenie dowolnego, unikatowego wystroju lub funkcjonalności robota. Młodzi konstruktorzy o pasjach technicznych będą mogli wyposażyć swój moduł w manipulatory lub specyficzne oświetlenie, fani muzyki techno zapewne zainstalują odpowiednie wyposażenie audio w module, punkowej wystylizują robota w ćwieki i łańcuchy, natomiast młodzi artyści stworzą ekstrawagancką postać robota.

A wszystko to będzie się odbywać w duchu nauki i dobrej zabawy, bo i taka jest idea projektu. –. Chcemy pokazać młodzieży jak dzięki nowoczesnej technologii można rozwijać swoje zainteresowania oraz realizować innowacyjne pomysły. Takie przedsięwzięcie może przyczynić się do powstania w przyszłości nowych rozwiązań na skalę światową stworzonych przez obecnych młodych konstruktorów - mówi Marcin Gorynia, Dyrektor Targów AUTOMA.

Organizatorzy dla wszystkich, którzy wezmą udział w tworzeniu RoboSnake’a przygotowali konkursy. Rywalizacja odbędzie się w następujących kategoriach: na najciekawszy moduł, na najzabawniejszy moduł oraz kategoria grupowa dla młodzieży szkolnej na największą liczebność jednego zespołu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)