Nagranie z porwania samolotu w Meksyku. Linia lotnicza tłumaczy się z całego zajścia [Zobacz wideo]

Nagranie z porwania samolotu w Meksyku. Linia lotnicza tłumaczy się z całego zajścia [Zobacz wideo]

Nagranie z porwania samolotu w Meksyku. Linia lotnicza tłumaczy się z całego zajścia [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © Getty Images | Justin Sullivan / Staff
Karolina Modzelewska
22.10.2019 11:19

Przerażające nagranie, na którym widać uzbrojonych mężczyzn, próbujących przejąć samolot meksykańskich linii Interjet z prędkością światła rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych. Linia lotnicza tłumaczy, że terroryści zostali zastrzeleni dla bezpieczeństwa załogi, ale w rzeczywistości były to tylko zainscenizowane ćwiczenia.

Duża popularność nagrania zmusiła meksykańską linię Interjet do wydania oficjalnego oświadczenia, w którym potwierdzono, że "porwanie" było zaplanowanym działaniem w ramach realizowanego szkolenia.

Realistyczne nagranie

Opinia publiczna bardzo szybko zareagowała na wideo, przedstawiające najgorszy z koszmarów wszystkich podróżujących samolotami. Terroryści próbowali przejąć kontrolę nad lotem, a jeden z zamaskowanych "sprawców" krzyczał: "Nie ma czasu, zaczniemy zabijać pasażerów".

Wściekli internauci pytali, dlaczego wideo trafiło do sieci bez żadnego komentarza. Wzbudziło niepotrzebny niepokój i stres wśród podróżujących liniami Interjet i ich bliskich.

Odpowiedź linii lotniczej

W odpowiedzi na pojawiające się komentarze, Interjet potwierdził, że całe wydarzenie było zainscenizowane i miało pomóc personelowi zdobyć umiejętności niezbędne do radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami terrorystycznymi. Odbyło się 5 października na międzynarodowym lotnisku Ciudad del Carmen - a nie w powietrzu.

Źródło: www.mirror.co.uk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)