Nadchodzi ogromna aktualizacja polskiego Street View

Nadchodzi ogromna aktualizacja polskiego Street View13.05.2014 16:50
Nadchodzi ogromna aktualizacja polskiego Street View
Źródło zdjęć: © chip.pl

Pojazdy Street View ponownie wyjadą na polskie ulice 13 maja 2014 r. Odwiedzą województwa mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie oraz podlaskie.

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. To bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. W ciągu ostatanich lat Google zaprojektowało wiele pojazdów do wykonywania panoramicznych zdjęć w formacie 360 stopni na Mapach Google.

Samochody Street View przejechały łącznie ponad 8 milionów kilometrów, uwieczniając na zdjęciach ponad 3 tysiące miast. Aby zrobić zdjęcia w trudno dostępnych miejscach były potrzebne specjalnie przygotowane do tego pojazdy: trójkołowiec Trike, rower z wbudowanym systemem aparatów cyfrowych, wózek Trolley, który z łatwością mieści się w muzealnych drzwiach i lawiruje pomiędzy rzeźbami, skuter śnieżny Snowmobile, aparat fotograficzny ze statywem Tripod, pomocny przy robieniu zdjęć wnętrzom firm, a także plecak Trekker, po raz pierwszy użyty w czasie pieszych wędrówek po Wielkim Kanionie.

Pierwsze zdjęcia z Polski zostały zostały zrobione w 2011 r. Natomiast od 13 maja tego roku samochody Street View będą fotografować kolejne miejsca w całej Polsce. Informacje o tym, gdzie dokładnie znajdują się samochody Street View będzie można znaleźć na stronie Map Google.

To, czy pojazdy Street View pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, między innymi warunków pogodowych i logistycznych. W związku z tym nie ma gwarancji, że zdjęcia zostaną wykonane w każdym z wymienionych województw.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung jeszcze mocniej wraca do Tizena!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)