MWC 2014: Asus z nowymi modelami Fonepad

MWC 2014: Asus z nowymi modelami Fonepad

MWC 2014: Asus z nowymi modelami Fonepad
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.02.2014 12:21, aktualizacja: 25.02.2014 13:57

Podczas Mobile World Congress Asus pokazał dwa nowe modele z popularnej serii Fonepad - Fonepad 7 LTE (ME372CL) i Fonepad 7 (ME175CG Na urządzeniach mobilnych demonstrowany jest także ZenUI - nowy interfejs użytkownika opracowany przez Asusa. Obok nich zadebiutowały także telefony z serii ZenFone i Padfone Mini.

Najnowszy produkt w kolekcji urządzeń mobilnych Asus prezentowanych na MWC 2014 to Fonepad 7 LTE (ME372CL) –. 7-calowy phablet z obsługą transferu LTE i funkcją połączeń głosowych. Dwa głośniki z przodu urządzenia wyposażone są w układy z technologią SonicMaster. Fonepad 7 LTE jest wyposażony jest w procesor Intel Atom Z2560 1.6GHz z technologią Hyper-Threading.

Kolejnym nowym produktem jest Fonepad 7 (ME175CG) –. 7-calowy phablet z transferem danych 3G oraz funkcją połączeń głosowych. Fonepad 7 posiada ekran HD IPS oraz procesor Intel Atom Z2520 1.2GHz. Transfer danych odbywa się w tym modelu za pośrednictwem technologii 3G.

ZenFone to seria smartfonów z ekranami o przekątnej od 4 do 6 cali, dostępnych w szerokiej palecie kolorów. Wszystkie modele ZenFone są wyposażone w ekrany pokryte odpornym na zarysowania szkłem Corning Gorilla Glass 3. ZenFone 4 posiada 4-calowy ekran, a jego wygląd daje się łatwo dostosować do upodobań, dzięki wymiennym obudowom dostępnym w kilku kolorach. Urządzenie obsługuje karty microSD o pojemności do 64GB. ZenFone 5 posiada ekran IPS HD o przekątnej 5 cali i mierzy 5.5 mm w najcieńszym punkcie. ZenFone 5 jest dostępny w wersji czarnej, białej, czerwonej, złotej i fioletowej. ZenFone 6 posiada 6-calowy ekran HD IPS i kamerę z sensorem o rozdzielczości 13Mpx.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

ZenFone 6 jest dostępny w czarnej, białej, czerwonej i złotej wersji kolorystycznej. Każdy model jest wyposażony w kamerę z technologią PixelMaster pozwalającą rejestrować wysokiej jakości obraz na zdjęciach i w filmach. Modele ZenFone 5 i ZenFone 6 oferują dodatkowo funkcję pracy przy słabym oświetleniu (Low-light Mode), która podnosi jakość obrazu. Dzięki zastosowaniu metody scalania sąsiadujących ze sobą pikseli, kamera potrafi podnieść czułość na światło o nawet 40. procent i prawie dwukrotnie zwiększyć kontrast, robiąc jasne i wyraźne zdjęcia bez konieczności stosowania lampy błyskowej.

PadFone mini to natomiast wszechstronne urządzenie, łączące w sobie poręczność smartfonu z dużym tabletowym ekranem. Smartfon z 4-calowym ekranem można zadokować w 7-calowej stacji, pozwalając użytkownikom PadFone mini pracować w bardziej komfortowych warunkach i jednocześnie naładować telefon. Procesor Intel Atom Z256. z technologią Intel Hyper-Threading, 8GB dysk i możliwość obsługi kart microSD do 64GB sprawiają, że PadFone mini dysponuje wydajnością potrzebną zarówno do obsługi telefonu jak i tabletu. Obsługa dwóch kart SIM zapewnia komunikację i swobodę wyboru pomiędzy posiadaniem dwóch numerów lub osobnych linii do połączeń telefonicznych i transferu danych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Użytkownicy, którzy preferują większe ekrany mogą zmienić swój PadFone z 5-calowym i szybką łącznością LTE w 10-calowy tablet Full HD. Nowy PadFone posiada aluminiową obudowę i czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 80. 2.2GHz.

ZenUI to nowy interfejs użytkownika dostępny wyłącznie w urządzeniach ZenFone oraz PadFone mini. Interfejs oferuje nowy styl graficzny z nowoczesnymi, „płaskimi”. ikonami, nowymi dzwonkami i dźwiękami powiadomień oraz przejrzystym layoutem. ZenUI jest też wyposażony w dwie funkcje — What's Next i Do It Later — stworzone, aby ułatwić użytkownikom ręczne segregowanie napływających codziennie informacji. What's Next umieszcza informacje, które są w danej chwili najważniejsze dla użytkownika (powiadomienia o zbliżających się spotkaniach, otrzymanych wiadomościach i nieodebranych telefonach od kontaktów z listy VIP) na środku ekranu blokady oraz ekranu głównego.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Funkcja Do It Later pozwala użytkownikom skupić się na aktualnym zadaniu i nie zapomnieć o innych ważnych rzeczach zaplanowanych na później. Jeśli w trakcie pisania emaila zadzwoni telefon, jedno uderzenie w ekran pozwoli utworzyć przypomnienie o tym, żeby oddzwonić do tej osoby później. Użytkownicy mogą też zachować interesujące ich materiały, takie jak artykuły prasowe, filmy, czy strony www, do których chcieliby wrócić później. Każde przypomnienie i zachowany odnośnik jest przechowywany osobno w aplikacji Do It Later i zostaje wyposażony w skrót do odpowiedniej akcji, np. połączenia z danym numerem lub otwarcia strony internetowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)