MWC 2013: Silne wejście LG - pierwsze wrażenia z nowych smartfonów
26.02.2013 11:55, aktual.: 08.03.2013 19:59
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
LG wykorzystuje brak najpotężniejszych przeciwników w Barcelonie i przedstawia całą gamę nowych telefonów
Odświeżona seria L
Na nową serię L składają się trzy modele, które różnią się od siebie zarówno wielkością, jak i możliwościami. To, co od razu widać w nowych konstrukcjach,to całkowita zmiana obudowy. LG wreszcie zrezygnowało z chropowatych, zbierających brud i kurz tylnych obudów, na rzecz gładko wykończonych i z subtelnym, eleganckim wykończeniem. Nawet najprostszy model L3 prezentuje się elegancko i nie wywołuje skojarzeń z tanim, przeciętnym produktem. Seria L II, nie stanowi tutaj żadnej rewolucji, a skuteczną ewolucję popularnej w Polsce linii. Bawiąc się modelem L3 widzieliśmy pewne niedoskonałości tej konstrukcji. Ekran o przekątnej 3,2-cala nie jest mistrzem w prezentowaniu obrazu, gdyż jego rozdzielczość to tylko 240x32. pikseli. Mimo tego telefon został wyposażony w 1 GHz procesor, 512 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Nie są to parametry, które sprawiałyby, że L3 to demon prędkości, jednak telefon działa całkiem szybko i sprawnie. Zaletą tej konstrukcji jest Android w wersji 4.1 i bateria o pojemności aż 1540
mAh. Przy tym ekranie można się zatem spodziewać, że nie będziemy musieli często ładować telefonu.Należy też wziąć pod uwagę jego cenę. Nawet w najtańszych taryfach smartfon będzie najprawdopodobniej dostępny za złotówkę, a to czyni z niego telefon dostępny dla każdego.
LG na polskim rynku nie oferuje sprzętu komputerowego, choć na wielu innych rynkach jest on powszechnie dostępny. Tablet to jednak inna sprawa i mieliśmy okazję zobaczyć europejską premierę hybrydowego tabletu o nazwie Tab Book. Tablet wyposażono w ekran HD o przekątnej 11,6-cala, procesor Intel Core i5 (lub w innych wersjach nowy Intel Atom). Na pokładzie znajdziemy także dysk SSD o pojemności 12. GB i do 8 GB RAM. Przy pierwszym spojrzeniu konstrukcja LG nie różni się za bardzo od konstrukcji Sony czy Toshiby. Wykorzystuje mechaniczny stelaż i rozkłada się automatycznie po naciśnięciu jednego przycisku. Klawiatura jest ergonomiczna i mimo niewielkich rozmiarów nie mieliśmy problemów z szybkim pisaniem. Jeśli LG nie przekombinuje z ceną, to może być to jedna z ciekawszych propozycji na rynku hybrydowych tabletów.
Z Barcelony - Jarosław Babraj