Microsoft wypuszcza łatkę do Windows 10. Gorsza wiadomość dla użytkowników starszej wersji

Microsoft wypuszcza łatkę do Windows 10. Gorsza wiadomość dla użytkowników starszej wersji

Microsoft wypuszcza łatkę do Windows 10. Gorsza wiadomość dla użytkowników starszej wersji
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando
05.03.2018 14:40

Firma Microsoft wypuściła ważną łatkę dla użytkowników Windows 10. Dzięki niej, korzystający z tego systemu będą bezpieczniejsi na działanie luki Spectre. Gorsza wiadomość dla użytkowników Windows 7.

Od czasu wykrycia luk Spectre i Meltdown, Intel i Microsoft od czasu do czasu wypuszczają kolejne łatki, mające zażegnać problem. Jednak nie udało się rozwiązać problemu aż do teraz. Nowa aktualizacja Microsoft Windows 10 ma załatać lukę.

Łatka zażegna problem użytkowników Windows 10 z luką Spectre Variant 2. Jak podaje Digital Trends, aktualizacja wpłynie na działanie zaawansowanych procesorów stacjonarnych jak i tych w komputerach mobilnych.

Powstała też aktualizacja dla systemu Windows 7. Jednak jest tu pewien haczyk. Microsoft zezwoli użytkownikom na zainstalowanie łatki tylko i wyłącznie, jeśli posiadają odpowiedni program antywirusowy. Nie wystarczy korzystanie z podstawowego rozwiązania Windows Defender, potrzebny jest dedykowany program.

Wcześniej Microsoft wypuścił już aktualizację dla tego systemu, jednak została później wycofana. Powodem były pojawiające się błędy, skutkujące awarią. Niektóre programy antywirusowe przeprowadzały działania niekompatybline z poprawkami, co doprowadzało do pojawienia się tzw. "Blue Screen of Death". W nowej wersji łatki problem został zażegnany. Wymagany jest wpis w rejestrze, informujący Microsoft Update, że ten antywirus nie doprowadzi do awarii.

Może dojść do sytuacji, gdzie system nie da zezwolenia na zainstalowanie poprawki, wówczas potrzebna będzie zmiana antywirusa, na inny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)