Microsoft HoloLens może trafić do ukraińskich czołgów

Microsoft HoloLens może trafić do ukraińskich czołgów03.11.2016 13:58
Microsoft HoloLens może trafić do ukraińskich czołgów
Źródło zdjęć: © Limpid Armor

Ukraińska firma Limpid Armor testuje możliwość wykorzystania gogli do rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu na polu bitwy. Dzięki połączeniu HoloLens i zamontowanych na czołgu kamer jego dowódca będzie mógł na żywo oglądać otoczenie pojazdu bez wychodzenia na zewnątrz.

Często jest tak, że nowe technologie są opracowywane na potrzeby wojska, a dopiero później wchodzą na rynek cywilny. Teraz dzieje się odwrotnie. Ukraińskie wojsko może niedługo zacząć wykorzystywać do walki holograficzne okulary Microsoftu. Opracowywany przez Limpid Armor system (nazwany Circular Review System) ma zapewnić dowódcy czołgu obraz otoczenia w 360 stopniach na żywo, także w termowizji. System składa się z okularów HoloLens, na które rzucany jest obraz z kamer zamontowanych na czołgu lub innym pojeździe opancerzonym.

Oprócz dostarczania obrazu Circular Review System może też oznaczać i automatycznie namierzać wrogie jednostki, wyświetlać informacje i rozkazy oraz podświetlać jednostki przyjazne. System „widzi” obszar do 300 metrów i ma mieć możliwość oznaczania celów dla nalotów dronów.

288899845035731002
Źródło zdjęć: © Limpid Armor

Ukraina nie jest jedynym krajem, który testuje możliwość wykorzystania HoloLens w armii. Wg Bloomberga izraelskie wojsko kupiło dwa zestawy okularów, które maja być wykorzystane do szkolenia żołnierzy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)