Metallica: "Guitar Hero nowym sposobem dystrybucji muzyki"

Metallica: "Guitar Hero nowym sposobem dystrybucji muzyki"

Metallica: "Guitar Hero nowym sposobem dystrybucji muzyki"
21.03.2009 15:00, aktualizacja: 23.03.2009 10:04

Jakiś czas temu członkowie zespołu Metallica bardzo niechętnie odnosili się do dystrybucji muzyki przy pomocy Internetu oraz innych metod różniących się od tradycyjnego wydawania albumów i sprzedawania ich w sklepach muzycznych. Wygląda jednak na to, że artyści zdecydowanie zmienili zdanie - 29 marca ukazuje się gra Guitar Hero: Metallica.

Lars Ulrich, perkusista zespołu Metallica, przyznał w wywiadzie udzielonym serwisowi billboard.com, że gdy tylko pojawiła się sposobność wydania gry Guitar Hero: Metallica, decyzja na "tak" została podjęta niezwykle szybko.

_ "Gdy przyszli do nas ludzie z Guitar Hero, zgodziliśmy się niezwykle szybko. To jest jak krok naprzód, jeszcze jeden sposób by muzycy mogli dotrzeć do swoich fanów. Gdy pomyślimy o takim sposobie dystrybucji muzyki w kontekście następnych pięciu lat, to dojdziemy do wniosku że wtedy może to być standardowo przyjęty sposób wydawania nowej płyty." _

Podobnego zdania jest gitarzysta zespołu, Kirk Hammett. Muzyk sądzi, że gry typu Guitar Hero mogą zainspirować młodych ludzi do tego, by uczyć się gry na prawdziwych instrumentach.

Przypomnijmy, że członkowie zespołu Metallica podjęli decyzję o wprowadzeniu na rynek swojego najnowszego albumu o nazwie Death Magnetic poprzez tradycyjne sklepy, strony internetowe (gdzie utwory dostępne będą do ściągnięcia w formie plików dźwiękowych) oraz grę Guitar Hero: Metallica.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)