MeeGo reaktywacja?

MeeGo reaktywacja?

MeeGo reaktywacja?
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
30.03.2012 10:55

Według serwisu Netbook News, Nokia pracuje nad dwoma nowymi telefonami działającymi pod kontrolą porzuconego już systemu MeeGo. Czego możemy się spodziewać?

MeeGo był systemem tworzonym wspólnie przez Nokię i Intela, a jedynym telefonem pracującym pod jego kontrolą była Nokia N9. Los nie był jednak łaskawy dla tego systemu i został on uśmiercony jeszcze przed premierą. Teraz jednak okazuje się, że MeeGo może powrócić do życia.

Obecnie informacje na ten temat są jednak dosyć skromne. Wiadomo jedynie, że MeeGo ma trafić do dwóch modeli z najniższej półki cenowej. W jakiej postaci i kiedy? Informacji na ten temat wciąż brak. Skąd jednak pochodzą te dostępne?

Informację tę miał przekazać jeden z członków grupy _ Next Billion Group _. W dużym skrócie jest to grupa, której zadaniem jest przyłączenie do sieci kolejnego 1 mld użytkowników na całym świecie. Cel ten ma zostać osiągnięty m.in. poprzez oferowanie najtańszych modeli telefonów.

I właśnie dwa z nich mają pochdzić od Nokii i pracować pod kontrolą systemu MeeGo. Ich cena miałaby wynosić około 50-65 euro.

Czy to oznacza, że MeeGo odżyje i trafi na rynek masowy? Czas pokaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)