MediaStation HD DVR - 500 godzin nagrań w jakości HD

MediaStation HD DVR - 500 godzin nagrań w jakości HD

MediaStation HD DVR - 500 godzin nagrań w jakości HD
08.09.2009 13:21

Verbatim wprowadził na rynek MediaStation HD DVR - dysk multimedialny, który umożliwia odtwarzanie oraz nagrywanie materiałów bezpośrednio z telewizji, przystawek satelitarnych i kablowych, odtwarzaczy DVD lub VHS. Urządzenie pozwala na wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości i odtwarzanie mediów strumieniowych za pośrednictwem sieci lokalnych.

Verbatim wprowadził na rynek MediaStation HD DVR - dysk multimedialny, który umożliwia odtwarzanie oraz nagrywanie materiałów bezpośrednio z telewizji, przystawek satelitarnych i kablowych, odtwarzaczy DVD lub VHS. Urządzenie pozwala na wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości i odtwarzanie mediów strumieniowych za pośrednictwem sieci lokalnych. Cena MediaStation HD DVR o pojemności 1TB wynosi 1150 zł, natomiast w wersji 500GB – 999 zł. Modele obsługujące sieć bezprzewodową kosztują odpowiednio 1270 zł w wersji 1TB oraz 1130 zł za wersję o pojemności 500GB (sugerowane ceny detaliczne).

Nagrywanie i kopiowanie
Dzięki wbudowanemu tunerowi cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T Verbatim MediaStation umożliwia nagrywanie sygnału telewizyjnego oraz obrazu bezpośrednio z odtwarzaczy DVD lub VHS. Pojemność 1TB pozwala zgromadzić nawet 50. godzin nagrań, 1420 filmów, 330 000 utworów muzycznych lub 1 000 000 fotografii cyfrowych. Urządzenie umożliwia także nagrywanie i odtwarzanie plików bezpośrednio z karty pamięci (SD, SHDC oraz Memory Stick), napędu USB lub zewnętrznego dysku twardego.

Nagrania mogą zostać zaprogramowane za pomocą opcji Elektronicznego Informatora Programowego (Electronic Program Guide –. EPG). Funkcja „time shift” pozwala natomiast na przewijanie wstecz oraz pauzowanie oglądanego programu telewizyjnego. Przyciski „One Touch” umieszczone na przednim panelu urządzenia zapewniają szybką i łatwą obsługę nagrywania programów telewizyjnych oraz kopiowanie fotografii na dysk twardy.

Obraz
© (fot. Verbatim)

Odtwarzanie w HD
MediaStation HD DVR odtwarza przechowywane na dysku materiały na telewizorze w wysokiej rozdzielczości (1080i), wyświetla fotografie w formacie HD JPEG oraz umożliwia skalowanie filmów zapisanych w standardowej rozdzielczości do 1080i.

Odtwarzanie mediów za pośrednictwem domowej sieci lokalnej
MediaStation HD DVR obsługuje sieć WLAN, co pozwala na łatwe podłączenie z domową siecią lokalną. Dzięki temu można bez trudu przenosić dane z komputera na urządzenie, jak również odtwarzać je w czasie rzeczywistym na ekranie telewizora lub zestawie kina domowego.

Do MediaStation HD DVR dołączono oprogramowanie „Nero Move It Essentials”, które umożliwia szybką i bezproblemową konwersję plików oraz ich transfer pomiędzy urządzeniami w celu natychmiastowego odtworzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)