Media, Internauci i Jackson - co się działo w Sieci?

Media, Internauci i Jackson - co się działo w Sieci?
Źródło zdjęć: © IDG

15.07.2009 14:56, aktual.: 15.07.2009 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Specjaliści NewsPoint przeprowadzili analizę medialnego szumu związanego z odejściem Michaela Jacksona. Najbardziej komentowanymi wydarzeniami były nagła śmierć artysty, a także transmisja ceremonii pogrzebowej.

Specjaliści NewsPoint przeprowadzili analizę medialnego szumu związanego z odejściem Michaela Jacksona. Najbardziej komentowanymi wydarzeniami były nagła śmierć artysty, a także transmisja ceremonii pogrzebowej.

Internet oszalał po śmierci Michaela Jacksona –. po odejściu „Króla Popu”, liczba informacji na jego temat wzrosła kilkadziesiąt razy.

W przypadku portali internetowych średnia liczba publikacji oscylowała wcześniej wokół kilku artykułów dziennie. Z kolei liczba artykułów informujących o nagłej śmierci Jacksona osiągnęła aż 87. publikacji. Następnie zaczęła stopniowo maleć, by jeszcze raz wzrosnąć do 231 publikacji w dniu 7 lipca, kiedy to odbywała się oficjalna uroczystość pogrzebowa.

Obraz
© (fot. NewsPoint)

Nieco inaczej zareagowali przeciętni użytkownicy internetu. Sam fakt śmierci Jacksona wywołał wśród nich tak samo duże poruszenie, jak wśród redaktorów portali internetowych –. 27 czerwca pojawiło się 1268 wzmianek na blogach i forach. Podobnie jak w przypadku portali internetowych, z dnia na dzień wzmianek o artyście było coraz mniej, do 8 lipca, kiedy liczba postów na blogach i forach wzrosła aż do 581. Różnica w czasie reakcji na to wydarzenie tradycyjnych mediów online i mediów społecznościowych zapewne wynika z faktu, że o ile portale zapowiadały samą ceremonię pogrzebową, o tyle internauci bardziej byli skłonni dzielić się opiniami już po obejrzeniu transmisji z niej. Ceremonia i ujawniane przez media kolejne okoliczności związane ze śmiercią artysty budziły największe emocje internautów, a także stały się przyczynkiem do dyskusji o jego dokonaniach artystycznych.

Obraz
© (fot. NewsPoint)

Metodologia: monitorowane hasła to fraza "Michael Jackson” we wszystkich odmianach. Analiza objęła wszystkie 2300 polskojęzyczne portale monitorowane przez NewsPoint i NewsPoint UGC w okresie 10 czerwca – 10 lipca 2009 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)