Marantz IS301 - bezprzewodowa stacja dokująca do iPoda

Marantz IS301 - bezprzewodowa stacja dokująca do iPoda

Marantz IS301 - bezprzewodowa stacja dokująca do iPoda
19.02.2009 13:14, aktualizacja: 19.02.2009 13:24

Jedną z największych zalet iPodów jest ich funkcjonalność: mieszczą się w dłoni, a ich sterowanie jest banalnie proste przy wykorzystaniu genialnego w swej intuicyjności interfejsu. Niemniej jednak, podłączenie iPoda do systemu Hi-Fi w celu słuchania muzyki na dużych kolumnach głośnikowych znacząco obniża jego walory funkcjonalne – uzależnia bowiem obsługę od bezpośredniego połączenia z urządzeniem bazowym.

Tak było aż do teraz. Firma Marantz znalazła jednak wyjście z tej sytuacji. Jej odpowiedzią jest IS30. – bezprzewodowa stacja dokująca do iPoda.

W skład zestawu Marantz IS30. wchodzi kompaktowy moduł Bluetooth, do którego jest podłączany iPod, stacja dokująca oraz moduł odbiornika fal Bluetooth.

Wystarczy podłączyć adapter do iPoda i wysyłać za pośrednictwem fal Bluetooth (w standardzie A2DP) sygnał audio do modułu odbiornika, który jest podpięty do systemu Hi-Fi.

Obraz
© (fot. Marantz)

Oddzielna stacja dokująca (do ustawienia na stole lub do zamontowania na ścianie) może być użyta do prze-chowywania modułu do iPoda, ładowania baterii w iPodzie lub do połączenia z serwisem iTunes za pośrednictwem złącza USB. Co więcej, telefony komórkowe, zgodne ze standardem Bluetooth A2DP, również mogą bezprzewodowo łączyć się z odbiornikiem IS30. i odtwarzać muzykę na kolumnach głośnikowych.

Uniwersalność systemu polega również na tym, że użytkownik może odtwarzać pliki wideo z pamięci iPoda na telewizo-rze podłączonym do amplitunera. Włączanie i wyłączanie zasilania, zmiana poziomu głośności oraz wybór źródeł doko-nywane są z łatwością za pośrednictwem przycisków umieszczonych na module sterującym.

Obraz
© (fot. Marantz)

Po prostu trzymaj iPoda w dłoni i ciesz się swoją ulubioną muzyką na systemie Hi-Fi siedząc lub przemieszczając się po pomieszczeniu!

Dane techniczne:
3-częściowy system z modułem Bluetooth
Bezprzewodowe odtwarzanie sygnału dźwiękowego za pośrednictwem Bluetooth v2.1
Zasięg około 10m
Transmisja audio i wideo za pośrednictwem złącza CAT-5
Możliwość połączenia za pośrednictwem USB w celu synchronizacji z iTunes
Stacja dokująca z funkcją ładowania
Montaż na ścianie lub na stole
Dedykowany pilot zdalnego sterowania do iPoda
Oddzielny moduł do połączenia z amplitunerem A/V z wbudowanym odbiornikiem fal Bluetooth
Połączenie z telefonami komórkowymi pracującymi w standardzie Bluetooth A2DP
Analogowe wyjście audio
Wyjścia wideo Compostie, S-Video oraz Component
Wbudowany odbiornik fal IR
Złącze RS-232 oraz Marantz D.Bus
Kolor czarno/srebrny

Cena: 1 499 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)