Mapbox - poważna konkurencja dla Google Maps

Mapbox - poważna konkurencja dla Google Maps

Mapbox - poważna konkurencja dla Google Maps
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.10.2013 13:30

Mapbox - producent, który skupia się na tworzeniu interaktywnych i konfigurowalnych map z open-source'owych źródeł, uzbierał 10 milionów dolarów dotacji i ma ambitne plany.

Ten start-up w połowie z San Francisco i w połowie z Waszyngtonu planuje stworzyć nową jakość interaktywnych map, na których będzie można zobaczyć między innymi zasięg sieci komórkowej czy zużycie energii na danym obszarze. Właściwie to w części już się udało, chociaż Mapbox do tej pory operował na bardzo niskim budżecie. To jednak się zmieni, bowiem firma właśnie otrzymała dotację od funduszu inwestycyjnego w wysokości 1. milionów dolarów. W porównaniu z możliwościami Google'a to oczywiście niewiele, ale dla tego stosunkowo nowego producenta ze świeżymi pomysłami to całe morze pieniędzy.

Celem firmy i jej dyrektora, Erica Gundersena, jest stworzenie prawdziwie interaktywnej mapy świata, pozostając przy tym niezależnym. Producent chce korzystać wyłącznie z open-source'owych źródeł danych, głównie z OpenStreetMap.org.

Mapbox rozszerza także listę swoich partnerów, na której w tej chwili są już takie tuzy, jak Foursquare, Evernote czy USA Today.

Firma stawia nie tylko na edukację, ale też na zabawę, czego przykładem jest mapa na nadchodzącą apokalipsę zombie...

Wszystkie projekty Mapbox możecie przejrzeć tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows 8.1 już jest! Co nowego?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)