Mały, wydajny i ładny router Linksys'a

Mały, wydajny i ładny router Linksys'a
Źródło zdjęć: © Linksys

24.06.2008 11:28, aktual.: 24.06.2008 11:49

Nowy bezprzewodowy router WRT54G2 Wireless-G. To udoskonalona
wersja popularnego modelu WRT54G. Charakteryzuje go lepsza wydajność
pracy, nowoczesny wygląd oraz aplikacja zapewniająca szybką i
bezproblemową instalację

Szerokopasmowy router WRT54G2 Wireless-G łączy w sobie funkcjonalność oraz ciekawe wzornictwo. Zaokrąglona, cienka obudowa, znana już z produktów Linksys WRT160N i WAG160N, pasuje do wystroju każdego modnie urządzonego mieszkania. Router posiada wewnętrzną, zintegrowaną z urządzeniem antenę, która zapewnia identyczny zasięg sygnału jak anteny zewnętrzne.

„_ Projekt nowego routera stworzyliśmy w oparciu o badania potrzeb klientów. Spośród ponad 160 zaprezentowanych wzorów konsumenci wybierali najczęściej eleganckie, nowoczesne kształty. Kojarzono je z wysoką wydajnością i dużym zasięgiem. Dodatkowym plusem był fakt, że dobrze komponowały się obok telewizora wysokiej rozdzielczości, czy wieży Hi-Fi _” – mówi Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży Linksys, oddział Cisco, w Polsce.

Obraz
© Router WRT54G2 (fot. Linksys)

Konstrukcję najnowszego produktu firmy Linksys oparto na modelu WRT54G Wireless-G. Dzięki użyciu zaawansowanych technologii projektanci zwiększyli jego wydajność i podnieśli bezpieczeństwo połączeń. Aby zapewnić łatwą obsługę urządzenia, nowy router wyposażono w specjalna aplikację instalacyjną o nazwie LELA (Linksys EasyLink Advisor). Oprogramowania LELA stworzono specjalnie z myślą o osobach, które na co dzień nie mają styczności z instalacją urządzeń. Aplikacja ta, dołączona do modelu WRT54G2, pełni rolę przewodnika obsługi sieci bezprzewodowej. Za jej pomocą możemy m.in.: konfigurować działające w sieci urządzenia i komputery oraz kontrolować prędkość połączeń. Oprogramowanie LELA wspomaga również zarządzanie bezpieczeństwem pracy w sieci - na bieżąco sprawdza dostępne aktualizacje wszystkich produktów Linksys, skanuje sieci w poszukiwaniu potencjalnych błędów oraz sugeruje rozwiązania problemów.

Dzięki funkcji WPS (Wi-Fi Protected Setup) użytkownik routera WRT54G2 może w prosty sposób tworzyć bezpieczne połączenia bezprzewodowe. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS, znajdujący się na routerze oraz na innych urządzeniach wyposażonych w WPS, aby utworzyć szyfrowane połączenie bezprzewodowe.

Router WRT54G2 będzie dostępny na początku sierpnia bieżącego roku u autoryzowanych dystrybutorów, sprzedawców oraz w sklepach internetowych. Sugerowana cena detaliczna to 150 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)