LogMeIn Free - zdalny pulpit przez przeglądarkę internetową

LogMeIn Free - zdalny pulpit przez przeglądarkę internetową28.12.2011 14:15
LogMeIn Free - zdalny pulpit przez przeglądarkę internetową
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

LogMeIn Free to darmowa edycja programu umożliwiającego zdalny dostęp do pulpitu twojego komputera. Dzięki niemu otrzymujemy możliwość sprawdzania poczty e-mail czy uruchamiania aplikacji, nawet jeśli nie siedzimy bezpośrednio przed naszą maszyną.

Główne zalety programu to niewielki rozmiar oraz bardzo prosty i intuicyjny interfejs użytkownika. Aby korzystać z LogMeIn Free należy stworzyć nowe konto użytkownika i zainstalować program na komputerze, z którym chcemy łączyć się zdalnie. Gdy to zrobimy, wystarczy nawiązać sesję poprzez przeglądarkę internetową, dlatego będzie to możliwe nie tylko z komputera PC, ale również z dowolnego urządzenia takiego jak tablet czy smartfon. Bezpieczeństwo sesji ma gwarantować 256-bitowe szyfrowanie SSL.

Darmowa wersja LogMeIn Free zapewnia zdalny dostęp oraz obsługę funkcji Wake On LAN, która pozwala zdalnie wybudzić uśpioną maszynę. Ponadto program umożliwia wygaszanie ekranu, obsługę systemowego schowka, mapowanie klawiatury i pracę na kilku monitorach. W odróżnieniu od wersji Pro, nie pozwala na transfer plików i zdalne drukowanie, nie posiada wsparcia dla metody przeciągnij i upuść, nie wyświetla obrazu HD i nie odtwarza dźwięków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)