Lodówki stały się narzędziem hakerów

Lodówki stały się narzędziem hakerów

Lodówki stały się narzędziem hakerów
Źródło zdjęć: © chip.pl
20.01.2014 12:35

Między 23 grudnia a 6 stycznia ponad 100 000 sprzętów RTV i AGD, w tym odtwarzacze multimedialne, telewizory i lodówki zostały połączone w jedną sieć-zombie, dzięki której sprytni hakerzy zalali nasze skrzynki pocztowe kolejną porcją spamu.

Tak przynajmniej wynika z raportu opublikowanego przez firmę zajmująca się bezpieczeństwem internetowym:Proofpoint. Piszemy o tym, gdyż jest to pierwszy, udowodniony przypadek wykorzystywania przez hakerów "smart-urządzeń", w ten sam sposób, w jaki wykorzystywali oni komputery PC od kilkunastu lat. Do tworzenia tzw. sieci-zombie, które oprócz masowego wysyłania e-maili mogą służyć również innym celom - wydobywaniu bitcoinów, łamaniem haseł, etc.

Wracając do meritum - od dawna mówi się o tym, że producenci tzw. _ smart-urządzeń _ nie przykładają zbyt wielkiej wagi jeśli chodzi o ich zabezpieczenia. Biorąc pod uwagę, że już niedługo nawet żarówki będą chciały łączyć się z internetem, jesteśmy pewni, że hakerzy znajdą dla nowych gadżetów bardzo ciekawe zastosowanie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Lodówki stały się narzędziem hakerów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)