LG: odtwarzacze Blu-ray zapewnią dostęp do YouTube

LG: odtwarzacze Blu‑ray zapewnią dostęp do YouTube

LG: odtwarzacze Blu-ray zapewnią dostęp do YouTube
02.01.2009 18:30, aktualizacja: 05.01.2009 09:14

Podczas targów Consumer Electronics Show 2009, które będą miały miejsce w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia, firma LG Electronics zaprezentuje stacjonarne odtwarzacze Blu-ray. Po podłączeniu do Internetu zapewnią one możliwość odtwarzania filmów dostępnych między innymi w serwisie YouTube.

Na mocy porozumień zawartych przez firmę LG Electronics jej nowe odtwarzacze Blu-ray po podłączeniu do Internetu zapewnią możliwość odtwarzania materiałów wideo udostępnianych przez serwisy YouTube i CinemaNow. Posunięcie to powinno przełożyć się na zwiększone zainteresowanie dostępem do treści oferowanych w trybie online. W przypadku serwisu YouTube w grę wchodzą materiały oferowane bezpłatnie. CinemaNow zapewnia natomiast możliwość wypożyczania filmów z biblioteki liczącej około 14 tysięcy pozycji.

Obraz
© LG BD300 (fot. IDG)

Nowe produkty trafią do klientów w pierwszej połowie 2009 roku. Publiczny pokaz sieciowych możliwości odtwarzaczy Blu-ray będzie miał miejsce podczas targów Consumer Electronics Show, które odbędą się w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia bieżącego roku.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku firma LG Electronics wprowadziła do sprzedaży odtwarzacz Blu-ray oznaczony symbolem BD300, za pośrednictwem którego można oglądać filmy udostępniane przez serwis Netflix.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)