Lampka, która świeci za darmo - genialne!

Lampka, która świeci za darmo - genialne!06.08.2013 10:47
Lampka, która świeci za darmo - genialne!
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Tania w produkcji alternatywa dla oświetlenia zasilanego energią słoneczną już wkrótce może odmienić życie mieszkańców Afryki i Azji.

Zawieszony na urządzeniu woreczek z obciążeniem, dzięki sile grawitacji opada, napędzając tym samym mechanizm, który generuje energię elektryczną. Pomysł genialny w swojej prostocie. Urządzenie daje ok. 3. minut oświetlenia od czasu "upuszczenia" obciążnika. Czas jednak nie jest tutaj aż tak istotny - nawet gdyby to było 10 minut, mechanizm bardzo łatwo uruchomić ponownie.

Współtwórca GravityLight - Jim Reeves z Therefore Product Designs mówi, że urządzenie powstało jako tania alternatywa dla wciąż popularnych lamp naftowych, które nie są najzdrowszym źródłem światła w zamkniętym pomieszczeniu oraz dla oświetlenia zasilanego energią słoneczną.

Po czterech latach pracy nad projektem i ulepszania konstrukcji, GravityLight gotowe jest na "testy zewnętrzne". Therefore Product Designs jest w trakcie produkcji pierwszej partii, która składać się będzie z 700. urządzeń. Firma nie zgłosiła się do żadnego inwestora, całość pieniędzy potrzebnych na produkcję zebrano na Indiegogo. Twórcy zakładali, że potrzebują ok. 55 tys. dolarów, dostali "odrobinę" więcej - kampania Indiegogo skończyła się zebraniem 400 tys. dolarów.

  1. egzemplarzy GravityLight zostanie wysłana do Azji i Afryki. Reszta urządzeń trafi w ręce wszystkich, którzy wsparli inicjatywę na Indiegogo.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)