Kyocera wprowadza na rynek telefon bez głośnika słuchawki [wideo]

Kyocera wprowadza na rynek telefon bez głośnika słuchawki [wideo]

Kyocera wprowadza na rynek telefon bez głośnika słuchawki [wideo]
31.05.2012 10:47

Kyocera Urbano Progresso trafi na rynek japoński jeszcze w tym tygodniu. Telefon jest o tyle niezwykły, że zamiast tradycyjnego głośnika słuchawki wykorzystuje technologię wibracyjną opartą o przewodnictwo tkankowe.

Dźwięk usłyszymy gdy przyłożymy telefon obok ucha - wtedy z pominięciem małżowiny usznej i ucha środkowego wibracje dostaną się do ucha wewnętrznego na zasadzie przewodnictwa kostnego. Czy ma to w ogóle sens?

Oczywiście. Rozmówcę usłyszymy dzięki tej technologii nawet w ekstremalnie głośnym otoczeniu, nie zdejmując przy tym słuchawek odtwarzacza muzycznego, czapki czy z pominięciem aparatu słuchowego.

Sam telefon też jest całkiem ciekawy, ma procesor Snapdragon S2 (MSM8655) taktowany zegarem 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat 8,1 Mpix, 4,1-calowy ekran AMOLED, złącze podczerwieni (na potrzeby pilota TV), pracuje pod kontrolą Androida 4.0, a do tego obsługuje komplet standardów łączności 3G (w tym europejskie) i łączność WiMAX (do 40 Mb/s).

Jakby tego było mało, konstrukcja jest kurzo- i wodoodporna. Słuchanie rozmówcy pod wodą? Nie ma problemu. Premiera telefonu już 30. maja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)