Kuriozalne: zakazali nocnego grania miedzy 22 a 8 rano!

Kuriozalne: zakazali nocnego grania miedzy 22 a 8 rano!

24.02.2011 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Począwszy od 3 marca, wietnamscy dostawcy Internetu będą musieli sprawić, aby w godzinach od 22 do 8 rano czasu lokalnego nie było możliwości grania w gry internetowe. Informację taką podała angielskojęzyczna gazeta "Viet Nam News". Wietnamskie ministerstwo informacji i komunikacji już w połowie lutego poinformowało operatorów o wchodzącej w życie wytycznej. Dostawcy, którzy nie zastosują się do nowych przepisów, mogą stracić licencję na usługi. Wdrażanie w życie zarządzenia będzie sprawdzane przez miejscowe władze.

Jak donosi "Viet Nam News", wietnamski rząd zamierza w ten sposób walczyć ze "skutkami ubocznymi" gier online. Pełniący obowiązki ministra informacji i komunikacji Le Nam Thang powiedział, że "zarządzanie Internetem ma zostać tak poprawione, aby można było zaspokajać zapotrzebowanie na informacje i zapewniać bezpieczeństwo bez powodowania zagrożeń dla nieletnich." Od września 201. Hanoi eksperymentowało z możliwościami wprowadzania tymczasowych blokad dostępu do Internetu. Efekty wprowadzanego właśnie zarządzenia mają zostać zweryfikowane jeszcze w tym roku.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Z podanej przez wspomniany dziennik informacji nie wynika, jakie "skutki uboczne" miałyby nieść ze sobą gry internetowe ani też, jakie gry zostałyby objęte zakazem. W sąsiadujących z Wietnamem Chinach, gdzie również na gry spogląda się krytycznym okiem, mówi się między innymi o "nietykalności etycznej" młodocianych. W sierpniu pojawiły się doniesienia z Państwa Środka, że twórcy gier mieliby obowiązek tworzenia mechanizmów umożliwiających wprowadzanie ograniczeń czasowych nieletnim graczom, tak aby zapobiegać uzależnieniom od elektronicznej rozrywki tego typu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)