Kupiliście Batman: Arkham Knight na PC? Warner Bros zwróci wam pieniądze

Kupiliście Batman: Arkham Knight na PC? Warner Bros zwróci wam pieniądze

Kupiliście Batman: Arkham Knight na PC? Warner Bros zwróci wam pieniądze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.11.2015 13:27, aktualizacja: 02.11.2015 13:29

W czerwcu wydawca gry, Warner Bros. wycofał tytuł z dystrybucji, gdy okazało się, że jest on niegrywalny na komputerach PC (wersje konsolowe dalej były dostępne w sprzedaży). Po czterech miesiącach prac nad optymalizacją, gra ponownie wylądowała na cyfrowych półkach sklepów, ale w dalszym ciągu niektórzy gracze napotykają liczne problemy.

Choć trudno w to uwierzyć, Rocksteady Studios nadal nie potrafią zoptymalizować odpowiednio gry stworzonej na 9-letnim silniku graficznym. Gracze, którzy próbowali odpalić zaktualizowaną wersję "Batman: Arkham Knight" napotykali na problemy ze stronicowaniem pamięci na dysku twardym (głównie dotyczy to systemu Windows 7). Śmiesznym wydaje się fakt, że Rocksteady po tak długim czasie zamiast naprawić błąd zaleca graczom przerywanie dłuższych sesji i restartowanie gry.

Co ciekawe, osoby grające na Windows 10 również mogą spotkać się z tym problemem jeśli ich pecety posiadają mniej niż 12 GB RAM-u. Warto zauważyć, że producent w rekomendowanych wymaganiach sprzętowych zalecał 8 GB RAM-u, a nie aż 12 GB. Studio obiecuje, że zajmie się także mniejszymi błędami związanymi z konkretnymi kartami graficznymi.

Niektórzy gracze niestety przestali już wierzyć w zapewnienia wydawcy - dlatego Warner Bros zdecydowało się na pełną refundację tytułu niezadowolonym klientom. Grę można zwrócić również za pośrednictwem platformy Steam - w tym konkretnym przypadku kompletnie nie ma znaczenia to, kiedy kupiliście grę i ile godzin w niej spędziliście.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft zmusi nas do instalacji Windows 10?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)