Która sieć komórkowa oferuje najszybszy internet LTE? Sprawdź

Która sieć komórkowa oferuje najszybszy internet LTE? Sprawdź
Źródło zdjęć: © Fotolia | tomispin
Bolesław Breczko

20.08.2017 17:04, aktual.: 20.08.2017 17:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wg pomiarów zebranych przez aplikację RFBenchmark najlepsze połączenie mają klienci Orange, natomiast najsłabsze - Play.

RFBenchmark to aplikacja na smartfony, dzięki której można sprawdzić parametry połączenia z interenetem, takie jak prędkość wysyłania i pobierania danych oraz ping. Wyniki z tych pomiarów są zostały następnie zebrane przez firmę Notel i upublicznione, dzięki czemu możemy się przekonać, który operator realnie oferuje najlepsze połączenie z siecią. Bazując na pomiarach od 12 tys. użytkowników aplikacji w lipcu 2017 powstał niniejszy raport:

Obraz
© Notel

Dla 95 proc. użytkowników najważniejsza jest pierwsza pozycja, czyli prędkość pobierania danych. Im wyższa tym szybciej w telefonie "chodzi internet", a im niższa tym dłużej otwierają się strony internetowe, pobierają zdjęcia i częściej zacinają filmy na Youtube'ie. W tej kwestii z 31,27 Mbps Orange zostawia w tyle pozostałych operatorów, chociaż Plus z 29,61 Mbps też nie musi się wstydzić. Zdecydowanie najgorzej wypada Play, który z 14,28Mbps jest aż dwa razy wolniejszy od Orange. Pełen raport można znaleźć na tej stronie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)