Krótko: użytkownicy Simplusa - uważajcie na oszustów!

Krótko: użytkownicy Simplusa - uważajcie na oszustów!

Krótko: użytkownicy Simplusa - uważajcie na oszustów!
16.02.2009 17:40, aktualizacja: 17.02.2009 10:42

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, ostrzega swoich klientów przed oszustami. Użytkownicy ofert pre-paid ( Simplus i mixPlus ) w ostatnich dniach otrzymują wiadomości z fałszywymi informacjami na temat promocji zasileń ich konta.

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, ostrzega swoich klientów przed oszustami. Użytkownicy ofert pre-paid (Simplus i mixPlus) w ostatnich dniach otrzymują wiadomości z fałszywymi informacjami na temat promocji zasileń ich konta.
"Uwaga! Simplus nigdy nie organizuje promocji, w których konieczne byłoby podawanie kodów doładowujących. Prosimy nie reagować na tego typu SMS-y" - taką wiadomość operator komórkowy Plus rozsyła swoim klientom. W ten sposób sieć komórkowa ostrzega użytkowników ofert pre-paid (Simplus i mixPlus) o oszustach wysyłających do nich SMS-y:

_ Teraz w PLUS GSM. W MIX PLUSIE i SIMPLUSIE Najnowsza PROMOCJA. Ladujem konto po 2. Kup karte zdrapke za: 50zl,100zl,150zl i wyslij telekod z karty zdrapki na BEZPŁATNY numer: 727357872. Poczekaj chwile i juz masz dwa razy wiecej na swoim koncie. Wiecej informaci na www.plusgsm.pl _

(pisownia oryginału)

Jak widać, oszuści proszą o przesłanie na prywatny numer telefonu kodu, z zasilającej konto "karty zdrapki". W zamian za użytkownik ma otrzymać dodatkowe środki na swój rachunek. Tego typu wiadomości należy wykasowywać.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)