Trwa ładowanie...
dg161d7

Koronawirus w Łodzi potwierdzony? Ministerstwo Zdrowia dementuje

W sieci pojawił się informacje o tym, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednej z pacjentek przebywającej w łódzkim szpitalu. Ministerstwo Zdrowia nie zmieniają swojego stanowiska - nie potwierdzają zakażenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus nie został potwierdzony - podaje Ministerstwo Zdrowia
Koronawirus nie został potwierdzony - podaje Ministerstwo Zdrowia (PAP)
dg161d7

Ministerstwo Zdrowia podtrzymuje swoje stanowisko - nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Łódzkie media informują jednak, że wirus został wykryty u 25-letniej pacjentek która przebywa na oddział chorób zakaźnych łódzkiego szpitala im. Biegańskiego.

Jak podają media, jedno z trzech badań na obecność koronawirusa wyszło pozytywnie, jednak lekarze zlecili kolejne testy. Ministerstwo Zdrowia w rozmowie z WP jednak zaprzeczyło tym informacjom. Ten sam komunikat pojawił się także na profilu ministerstwa na Twitterze:

Specjaliści przypominają, że pojawienie się koronawirusa w naszym kraju to tylko kwestia czasu. Jednak zamiast siać paniki, należy rozsądnie podchodzić do problemu, a osoby, które chcą uzyskać dodatkowe informacje mogą skorzystać z infolinii uruchomionej wczoraj przez NFZ.

dg161d7

W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym RCB wysyła wiadomości SMS do wszystkich osób, które wracają do Polski z zagranicy, zwłaszcza z Włoch. We Włoszech bowiem potwierdzono już 12 zgonów spowodowanych koronawirusem.

Zobacz też: Koronawirus zatrzęsie światem piłki? "We Włoszech wybuchła panika"

dg161d7

Podziel się opinią

Share
dg161d7
dg161d7
Więcej tematów