Koronawirus. UE może zdecydować się na niewpuszczanie Amerykanów

Koronawirus. UE może zdecydować się na niewpuszczanie Amerykanów

Koronawirus. UE może zdecydować się na niewpuszczanie Amerykanów
Źródło zdjęć: © Getty Images
24.06.2020 09:54, aktualizacja: 24.06.2020 11:49

Urzędnicy Unii Europejskiej uzgadniają, kto może przekroczyć jej granice od 1 lipca. Podstawą jest to, jak kraje radzą sobie z nowymi przypadkami koronawirusa. Jak dotąd Amerykanie są z tej listy wykluczeni – donosi New York Times.

Kraje Unii Europejskiej spieszące się z ponownym otwarciem granic po miesiącach ograniczeń związanych z koronawirusem są gotowe zablokować Amerykanom wjazd, ponieważ Stany Zjednoczone nie zdołały opanować epidemii.

Jak donosi NY, "perspektywa zrównania amerykańskich gości z Rosjanami i Brazylijczykami, jako niemile widzianych w UE, jest skazą dla amerykańskiego prestiżu na świecie i zarzutem w stosunku do postępowania prezydenta Trumpa z wirusem".

Dodatkowo jednym z kryteriów przy opracowaniu listy zablokowanych krajów ma być "wzajemność", a Europejczycy nadal mają zakaz podróżowania do USA ze względów zdrowotnych.

Pandemia w USA nie ustaje

W Stanach Zjednoczonych stwierdzono 2,3 mln przypadków zarażeń i ponad 120 tys. zgonów, więcej niż w jakimkolwiek innym kraju.

Dodatkowo pandemia nabiera na sile. Anthony Fauci, czołowy ekspert rządu USA w dziedzinie chorób zakaźnych, powiedział Kongresowi, że widzi "niepokojący wzrost nowych przypadków". Kalifornia, Teksas i Arizona zgłosiły swoje największe dzienne skoki, a wskaźnik infekcji na Florydzie osiągnął powyżej 10 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)