Koronawirs na Teneryfie. Turyści utknęli na jednej z hiszpańskich wysp

Koronawirs na Teneryfie. Turyści utknęli na jednej z hiszpańskich wysp
Źródło zdjęć: © East News | GERARD/REPORTER
Karolina Modzelewska

25.02.2020 16:55, aktual.: 25.02.2020 20:08

U włoskiego lekarza, przebywającego w hotelu H10 Costa Adeje Palace na południu wyspy wykryto koronawirusa. Mężczyzna trafił do szpitala uniwersyteckiego w Santa Cruz de Tenerife. Ponad tysiąc osób przebywających w obiekcie poddano kwarantannie. Hotelu pilnuje policja.

Mężczyzna od 10-dni razem z żoną przebywał na wakacjach w jednym z popularnych hoteli na Teneryfie. Sam zgłosił się do ośrodka medycznego po tym, jak poczuł się źle. Twierdzi, że wcześniej nie miał bezpośredniego kontaktu z żadnym chorym.

His Koronawirsu na Teneryfie: Kwarantanna w hotelu

Wykonane badania wykazały, że został zarażony koronawirusem. Oprócz niego do szpitala mają trafić jeszcze dwie inne osoby. Hiszpańskie media informują, że w hotelu H10 Costa Adeje Palace przebywa 1000 gości. Wszyscy zostali objęci kwarantanną, a władze podjęły niezbędne działania. Wejścia i wyjścia z hotelu pilnują policjanci. Nikt nie może opuścić budynku. Dla hotelowych gości udostępniono specjalną linię telefoniczną.

Jak informuje rzeczniczka departamentu zdrowia Wysp Kanaryjskich – sprawdzane są osoby, które miały styczność z zarażonym mężczyzną.

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez oznajmił, że już wkrótce uruchomiona zostanie międzyparlamentarna komisja. Skupi się na przygotowaniu środków prewencyjnych oraz opracowaniu sposobów na wczesne wykrywanie koronawirusa.

Koronawirus w Hiszpanii

Dotychczas w Hiszpanii zarejestrowano dwa przypadki koronawirusa. Pierwszy z nich dotyczył turysty z Niemiec, który przebywał na wyspie La Gomera. Drugi – Brytyjczyka wypoczywającego na Majorce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)