Koniec irytujących naklejek na komputerach

Koniec irytujących naklejek na komputerach

Koniec irytujących naklejek na komputerach
07.09.2010 16:11, aktualizacja: 07.09.2010 16:37

Producenci mają irytujący zwyczaj umieszczania na obudowach nowych komputerów, zwłaszcza netbooków i laptopów, naklejek informujących, że w środku znajdziemy oryginalny Windows, procesor wyprodukowało AMD, a głośniki obsługują dźwięk Dolby Surround. Firma AMD postanowiła walczyć z "naklejkowym" trendem

Powód, dlaczego na obudowie nowego laptopa za 500. zł znajdziemy całą serię mini-billboardów jest prosty - pieniądze. Producenci podzespołów płacą dostawcom komputerów za powierzchnię reklamową, a przy ogromnej ilości sprzedawanych komputerów, nie są to wcale małe pieniądze. Oczywiście nikt nie przejmuje się za bardzo faktem, że próbując zerwać naklejki możemy uszkodzić obudowę lub zwyczajnie zostawimy klejące ślady. Pytanie, dlaczego klej stosowany do przyklejenia problematycznych reklam pozwoliłby przymocować słonia do sufitu, pozostawiamy wam do rozważenia w opiniach.

Obraz

Jednak firma AMD postanowiła pójść pod prąd i zapowiedziała, że będzie oferować dostawcom komputerów naklejki, które łatwo oderwać i nie zostawiają śladu. Poza tym, jeśli dostawca zgodzi się, żeby nie umieszczać logo AMD na swoich komputerach, amerykański producent procesorów, tak i tak przekaże pieniądze, ale będą one przeznaczone na inne formy reklamy.

Źródło: Techspot

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)