Komfortowe połączenia w technologii DECT
Technologia DECT na dobre zagościła w polskich domach i biurach. Bezprzewodowe telefony i zestawy słuchawkowe gwarantują szeroki zasięg radiowy i wysoką wydajność energetyczną, zaś zakodowana transmisja radiowa zapewnia najwyższe bezpieczeństwo podczas komunikacji. Zalety bezprzewodowych połączeń doceniła firma Sennheiser Communications – system znalazł zastosowanie w zestawie słuchawkowym DW Office
23.04.2010 13:29
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Stacjonarna telefonia bezprzewodowa (ang. DECT - Digital Enhanced Cordless Telecommunication) jest stosowana zarówno w biurach, jak i w domach. W polskich sklepach klienci coraz rzadziej pytają o telefony przewodowe, które ograniczają ruchy rozmówców i z których wystają nieestetyczne kable. Trudno się więc dziwić, że użytkownicy chętniej wybierają urządzenia bezprzewodowe, dzięki którym mogą swobodnie przemieszczać się w obrębie mieszkania czy biura, a nawet zabrać słuchawkę do ogrodu. Dzięki temu zawsze pozostają w telekomunikacyjnym centrum, telefon zawsze znajduje się pod ręką w awaryjnych sytuacjach, a żadna kluczowa informacja nie umknie uwadze. Zasięg systemów DECT nie jest wprawdzie tak duży, jak to jest w przypadku telefonów komórkowych, jest jednak wystarczający w domu i w przestrzeni biurowej. Dodatkowo korzystanie z bezprzewodowych telefonów stacjonarnych gwarantuje korzyści, o których nie możemy mówić w przypadku telefonów GSM, na przykład dobrą jakość dźwięku.
Podstawowy zestaw DECT składa się ze stacji bazowej oraz aparatu, który często nazywany po prostu słuchawką. Elementy te mogą być ze sobą łączone w różny sposób, w zależności od potrzeb i ilości użytkowników. Osoby korzystające z DW Office w biurach mają możliwość organizacji konferencji telefonicznej za pomocą nawet 4 zestawów słuchawkowych.
Urządzenia stosowane w biznesie muszą gwarantować bezpieczeństwo. Rozmowy telefoniczne bardzo często dotyczą strategii firmy, rozmówcy niejednokrotnie operują kluczowymi dla przedsiębiorstwa danymi. Takie informacje nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Jedną z głównych zalet stosowania technologii radiowej DECT jest właśnie bezpieczeństwo. Obsługa wielu pracowników firmy, duża liczba stacji bazowych i zestawów słuchawkowych na zamkniętym obszarze wymaga spełnienia standardów bezpieczeństwa. Dzięki procedurze kodowania transmisji radiowej, system DECT uniemożliwia podpięcie się niepowołanych osób do linii użytkownika lub przechwycenie transmitowanych danych.