Kolejna beta Firefoxa - Firefox Sync i Panorama

Kolejna beta Firefoxa - Firefox Sync i Panorama

Kolejna beta Firefoxa - Firefox Sync i Panorama
Źródło zdjęć: © Mozilla
25.08.2010 09:30, aktualizacja: 25.08.2010 09:43

Jest już dostępna najnowsza beta Firefoksa 4 wzbogacona o nowe funkcje, które dają użytkownikom większa kontrolę nad sposobem korzystania z Sieci. Nowa wersja beta przeglądarki umożliwia synchronizację danych użytkownika w szeregu urządzeń jednocześnie, a także pomaga w zarządzaniu kartami w praktyczny i wygodny sposób.

Firefox Sync potrafi udostępniać Ulubione, Historię, Inteligentny Pasek Adresu, hasła, miniotywy Personas, zapamietane odpowiedzi formularzy a nawet otwarte zakładki użytkownika synchronizując je na wielu komputerach jednocześnie ub na urządzeniach mobilnych. Dzięki Firefox Sync użytkownik może mieć dostęp do swojej spersonalizowanej Sieci w każdej chwili i w każdym miejscu, również na iPhonie, jeśli skorzysta z darmowej aplikacji Firefox Home.

Firefox Sync szyfruje wszystkie dane przed wysłaniem ich do serwera a także nie śledzi miejsc odwiedzanych przez użytkownika. Oznacza to, że korzystanie z Firefox Sync nie wiąże się z ograniczaniem prywatności użytkownika. Użytkownicy pobierający najnowszą wersję beta lub dokonujący aktualizacji do niej zostaną automatycznie poproszeni o założenie konta w Firefox Sync.

Wprowadzenie kart do przeglądarki przed laty okazało się zmianą rewolucyjną, która zmieniła sposób przeglądania sieci. Najnowsza wersja beta Firefoksa 4 zawiera funkcję Panorama (znaną do tej pory, jako Tab Candy), która pozwala na nowy sposób zarządzania kartami i ułatwia jednoczesną pracę w Sieci na wielu kartach. Użytkownik, który do tej pory żonglował wieloma kartami dotyczącymi pracy, zakupów w sieci, muzyki, serwisów społecznosciowych, planów wakacyjnych moze teraz w łatwy sposób zarządzać nimi. Jedno naciśnięcie klawisza pozwala na szybki przegląd otwartych stron i przełączani miedzy nimi lub miedzy całymi grupami otwartych kart.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)