Klienci Orange bez mobilnej telewizji?

Klienci Orange bez mobilnej telewizji?

13.05.2009 19:19, aktual.: 14.05.2009 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela, jest sceptycznie nastawiona do inwestycji w telewizję mobilną przy obecnym spowolnieniu gospodarczym i trudnej sytuacji na rynku telekomunikacyjnym. Niewykluczone, że w ramach optymalizacji wydatków, Centertel wstrzyma swój udział w tym projekcie.

_ Decyzje o powołaniu konsorcjum czterech operatorów, których celem było uruchomienie telewizji mobilnej DVB-H zapadały w innej rzeczywistości biznesowej. Usługa miała być dodatkową atrakcją dla klientów, a nie wysokomarżowym produktem. Nie wiem, czy któryś z operatorów zdecyduje się dzisiaj na subsydiowanie bardzo drogich telefonów, które dają możliwość oglądania telewizji. Wydaje mi się, że każdy operator, w tym Centertel, racjonalizując wydatki może nie zdecydować się na inwestycje w projekt, nie wiedząc tak naprawdę, jak usługa będzie się sprzedawać _ - powiedziała.

Jak dodała Piotrowska-Oliwa, choć przedstawiciele Info-TV-FM kontaktowali się z nią, to do tej pory nie złożyli Centertelowi żadnej konkretnej oferty finansowej oraz warunków technicznych. Prezes jeszcze półtora miesiąca temu była gotowa do rozmów.

Na początku marca Info-TV-FM, spółka zależna NFI Magna Polonia, wygrała konkurs na operatora telewizji mobilnej w technologii DVB-H. Info-TV-FM zadeklarowało 15,1 mln zł za rezerwację częstotliwości i złożyło do UKE wniosek o rezerwację częstotliwości. Decyzja Urzędu w tej sprawie nie została jeszcze wydana.

Niedawno Info-TV-FM poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego z włoską spółką Screen Service Broadcasting Technologies SpA na temat budowy sieci i finansowania przedsięwzięcia.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)