Kindle z ekranem dotykowym i kolorowym wyświetlaczem?

Strona głównaKindle z ekranem dotykowym i kolorowym wyświetlaczem?
08.02.2010 15:16
Kindle z ekranem dotykowym i kolorowym wyświetlaczem?
Źródło zdjęć: © Amazon

Czytnik e-książek Kindle zapewnia Amazonowi niezłe zyski - ale użytkownicy mieliby z niego jeszcze więcej pożytku, gdyby zoptymalizowany został energooszczędny, ale działający dość powoli przy przewracaniu stron wyświetlacz, który poza tym jest w stanie prezentować jedynie różne odcienie szarości.

Dodatki takie jak klawiatura ekranowa to dla Kindle'a rzecz zupełnie obca - wszystkie teksty muszą być wprowadzane za pomocą małych klawiszy pod ekranem. Jednak jak wynika z doniesień dziennika "The New York Times" (NYT) Amazon już teraz pracuje nad kolejną generacją czytników, które –. być może – zostaną wyposażone w kolorowy ekran obsługiwany dotykowo.

288769759888291987
Źródło zdjęć: © (fot. Amazon)

Przypuszczenia NYT bazują na pochodzących od osób związanych z firmą informacjach o dokonanym właśnie przez Amazona przejęciu. Koncern kupił niewielką nowojorską firmę Touchco, która specjalizuje się w technologiach wielodotykowych dla ekranów oporowych. Toucho, wywodząca się z projektu prowadzonego przez Media Reseach Lab na Uniwersytecie Nowojorskim, miałaby zostać włączona w struktury należącej do Amazona firmy Lab12. – a ta zajmuje się ulepszaniem czytnika Kindle. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia wiadomości o przejęciu, ale na stronie Touchco można przeczytać, że w styczniu 2010 roku przedsiębiorstwo zakończyło działalność.

W oporowych ekranach dotykowych reagujących na nacisk (a stosowanych głównie w palmtopach) dane można wprowadzać zarówno za pomocą palca, jak i rysika. W przypadku technologii opracowanej przez Touchco (Interpolating Force-Sensitive Resistance, IFSR) jednocześnie daje się rejestrować wiele punktów nacisku (Multitouch). Zastosowanie tej techniki w ekranach kolorowych jest możliwe, a cena według informacji podawanych przez firmę przy większych partiach produkcji mają wynosić zaledwie 10 dolarów za stopę kwadratową (około 30,5x30,5 centymetra, czyli nieco ponad 0,09 metra kwadratowego).

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)