Kindle z ekranem dotykowym i kolorowym wyświetlaczem?

Kindle z ekranem dotykowym i kolorowym wyświetlaczem?

Kindle z ekranem dotykowym i kolorowym wyświetlaczem?
Źródło zdjęć: © Amazon
08.02.2010 15:16, aktualizacja: 08.02.2010 15:35

Czytnik e-książek Kindle zapewnia Amazonowi niezłe zyski - ale użytkownicy mieliby z niego jeszcze więcej pożytku, gdyby zoptymalizowany został energooszczędny, ale działający dość powoli przy przewracaniu stron wyświetlacz, który poza tym jest w stanie prezentować jedynie różne odcienie szarości.

Dodatki takie jak klawiatura ekranowa to dla Kindle'a rzecz zupełnie obca - wszystkie teksty muszą być wprowadzane za pomocą małych klawiszy pod ekranem. Jednak jak wynika z doniesień dziennika "The New York Times" (NYT) Amazon już teraz pracuje nad kolejną generacją czytników, które –. być może – zostaną wyposażone w kolorowy ekran obsługiwany dotykowo.

Obraz
© (fot. Amazon)

Przypuszczenia NYT bazują na pochodzących od osób związanych z firmą informacjach o dokonanym właśnie przez Amazona przejęciu. Koncern kupił niewielką nowojorską firmę Touchco, która specjalizuje się w technologiach wielodotykowych dla ekranów oporowych. Toucho, wywodząca się z projektu prowadzonego przez Media Reseach Lab na Uniwersytecie Nowojorskim, miałaby zostać włączona w struktury należącej do Amazona firmy Lab12. – a ta zajmuje się ulepszaniem czytnika Kindle. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia wiadomości o przejęciu, ale na stronie Touchco można przeczytać, że w styczniu 2010 roku przedsiębiorstwo zakończyło działalność.

W oporowych ekranach dotykowych reagujących na nacisk (a stosowanych głównie w palmtopach) dane można wprowadzać zarówno za pomocą palca, jak i rysika. W przypadku technologii opracowanej przez Touchco (Interpolating Force-Sensitive Resistance, IFSR) jednocześnie daje się rejestrować wiele punktów nacisku (Multitouch). Zastosowanie tej techniki w ekranach kolorowych jest możliwe, a cena według informacji podawanych przez firmę przy większych partiach produkcji mają wynosić zaledwie 10 dolarów za stopę kwadratową (około 30,5x30,5 centymetra, czyli nieco ponad 0,09 metra kwadratowego).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)