Kiedy zwrot podatku za 2021. Możesz samemu sprawdzić datę

Kiedy zwrot podatku za 2021. Możesz samemu sprawdzić datę

Zwrot podatku w 2021 r. sprawdzimy samodzielnie
Zwrot podatku w 2021 r. sprawdzimy samodzielnie
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images , Contributor
Barnaba Siegel
01.05.2021 16:06

Polacy niecierpliwie czekają na moment, gdy dojdzie do nich zwrot z podatku. Tymczasem sami możemy w łatwy sposób sprawdzić datę zwrotu podatku w e-Urzędzie Skarbowym.

Czas na składanie zeznań podatkowych minął 30 kwietnia 2021 roku. Do tego dnia można było wysyłać PIT-36 oraz PIT-37. A kiedy otrzymamy zwrot podatku, zarówno PIT, jak i VAT? Tu na pomoc przychodzi nowe narzędzie od Ministerstwa Finansów.

Z uruchomionej w tym roku usługi możemy skorzystać tylko i wyłącznie w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl. Możemy tam przeglądać informacje o zwrotach podatków PIT i VAT, które są dokonywane od stycznia 2020 roku. W przypadku PIT liczba informacji o statusach zwrotów będzie znacznie większa.

Usługa pozwalająca na sprawdzenie statusu zwrotu podatku na pewno będzie przydatna dla osób oczekujących na zwrot nadpłaty z zeznania PIT za 2020 r., ale jest też skierowana do przedsiębiorców, którzy otrzymują zwroty VAT.

Magdalena RzeczkowskaSekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Na stronie e-Urzędu Skarbowego znajdziemy zarówno informację o sposobie dokonania zwrotu, jak i o wysokości naliczonej opłaty pocztowej czy zwrocie z oprocentowaniem.

Przypomnijmy, że w e-Urzędzie Skarbowym klienci KAS mają dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, wykazu mandatów karnych, złożyć pismo w formie elektronicznej czy zrealizować płatności do organów podatkowych. Serwis działa bez przerwy przez cały tydzień.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie