Katastrofa samolotu w Kanadzie. Nie żyje 7 osób [Zobacz wideo]

Katastrofa samolotu w Kanadzie. Nie żyje 7 osób [Zobacz wideo]

Katastrofa samolotu w Kanadzie. Nie żyje 7 osób [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © Youtube.com
29.11.2019 10:18

Do katastrofy samolotu doszło w środę wieczorem. Maszyna Piper PA-32 rozbiła się w zalesionym terenie w Kingston, w Kanadzie. Do tej pory policja nie informowała o liczbie ofiar śmiertelnych. Teraz wiadomo, że nie żyje 7 osób, w tym troje dzieci.

Tragedia miała miejsce w środę, około godziny 17:00 kanadyjskiego czasu. Na przedmieściach Kingston, w stanie Ontario (pomiędzy Montrealem a Toronto) rozbił się samolot Piper PA-32. Maszynę zlokalizowano w gęstym i zalesionym obszarze dwa kilometry na północ od głównej drogi Creekford Road.

Na pokładzie niewielkiego samolotu znajdowało się 7 osób, w tym trójka dzieci. Niestety nikt nie przeżył katastrofy. Wcześniej policja informowała o ofiarach śmiertelnych, jednak nie chciała dokładnie poinformować ile osób zginęło wskutek wypadku.

Na razie nie wiadomo co przyczyniło się do wypadku. - Trwa dochodzenie w sprawie awarii samolotu. Będziemy uzyskiwać szczegółowe informacje - mówi prowadzący śledztwo Ken Webster. Poniżej można zobaczyć materiał wideo zrealizowany przez kanadyjską telewizję.

Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa Transportu badająca katastrofę poinformowała, że samolot leciał z lotniska miejskiego Toronto Buttonville do Quebec City. Zarząd stwierdził, że kąt uderzenia był "bardzo stromy” i że wypadek miał miejsce w czasie "pogarszającej się pogody".

Jak informują służby, pilot samolotu bezpośrednio przed katastrofą kontaktował się ze służbami lotniczymi w Kingston.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)