Kaspersky Lab Polska partnerem akcji "Bezpieczniej w sieci"

Kaspersky Lab Polska partnerem akcji "Bezpieczniej w sieci"

26.10.2010 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kaspersky Lab Polska został partnerem niezależnej akcji "Bezpieczniej w sieci", poświęconej problemom bezpieczeństwa internetowego. Projekt skupia się wokół portalu BezpieczniejwSieci.org, pełniącego rolę źródła informacji o zagrożeniach w Internecie.

Jednym z elementów akcji jest coroczny raport, badający poziom wiedzy Polaków o bezpieczeństwie internetowym. Ataki przeprowadzane przez Internet są tak powszechne, że korzystanie z komputera bez odpowiedniej ochrony można porównać do pozostawienia domu z drzwiami otwartymi na oścież. Bardzo cieszy, że aż 60. ankietowanych Internautów uważa programy antywirusowe za niezbędny środek bezpieczeństwa internetowego (źródło: raport BezpieczniejwSieci.org).

"Jestem przekonany, że dzięki poradom i materiałom edukacyjnym zgromadzonym w serwisie BezpieczniejwSieci.org wszyscy Internauci zyskają jeszcze większą świadomość zagrożeń oraz będą gotowi do walki z nimi", mówi Piotr Kupczyk, dyrektor działu prasowego w Kaspersky Lab Polska. "Razem możemy sprawić, że Internet będzie bezpieczniejszy dla wszystkich."

BezpieczniejwSieci.org gromadzi w jednym miejscu porady dotyczące zakupów, pracy i zabawy w Internecie. Treści przygotowano z myślą o wszystkich użytkownikach Internetu, nie tylko tych zaawansowanych.

Na stronie BezpieczniejwSieci.org zamieszczone są także poradniki wideo, które w przystępny sposób tłumaczą zagadnienia związane z bezpieczeństwem online. W sekcji wideo firmę Kaspersky Lab Polska reprezentuje Maciej Ziarek, analityk zagrożeń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)