Karty Sony XQD serii S - karty XD szybsze niż CF

Karty Sony XQD serii S - karty XD szybsze niż CF

Karty Sony XQD serii S - karty XD szybsze niż CF
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.07.2012 13:19, aktualizacja: 10.12.2012 16:17

Karty pamięci Sony XQD oferują prędkość 168 MB/s przy odczycie i zapisie i są to najszybsze jak dotąd karty pamięci w ofercie Sony.

Rzeczywista szybkość ciągłego odczytu/zapisu kart XQD S wynosi 168MB/s i jest większa od maksymalnej szybkości łącza kart Compact Flash (16. MB/s).

Przykładowo, po zainstalowaniu karty w lustrzance Nikon D4 karta XQD S umożliwia zapis serii aż 10. klatek w formacie RAW (12-bitowy format RAW z kompresją, pliki o objętości około 10,5MB). Ponieważ szybkość fotografowania seryjnego wynosi 10kl./s, pozwala to udokumentować cały bieg na 100 metrów mężczyzn na jednej, ciągłej serii obrazów RAW.

W porównaniu z najszybszymi kartami CF, czas wykonywania zapasowej kopii danych jest mniejszy o ponad 30%. Szybki sterownik do czytnika kart XQD MRW-E8. można pobrać za darmo. Dostępne jest również darmowe oprogramowanie, które zapewnia współpracę kart XQD z najnowszymi komputerami z łączem Thunderbolt, przy wykorzystaniu odpowiedniego czytnika kart.

Do kart będzie dostarczane oprogramowanie File Rescue w wersji 3.2. które pomoże odzyskać utracone z karty dane, w tym pliki AVCHD i 3D, a także RAW i MOV.

Karta dostępna będzie w dwóch pojemnościach 6. i 32 GB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)