Kantaris - odtwarzacz wideo dla każdego

Kantaris - odtwarzacz wideo dla każdego

Kantaris - odtwarzacz wideo dla każdego
Źródło zdjęć: © IDG
22.01.2008 15:00, aktualizacja: 22.01.2008 15:36

Wszyscy miłośnicy filmów kojarzący nazwę popularnego programu multimedialnego Videolan client ( VLC ) mają do dyspozycji zupełnie nowy projekt Kantaris, który oparty jest o rozwiązania VLC oraz bibliotekę audio, Bass. W największym skrócie - Kantaris to całkowicie darmowy odtwarzacz, posiadający lepsze wizualizacje, niż Windows Media Player 11.

Program dostępny jest na licencji GPL, więc jest całkowicie darmowy. Nie trzeba chyba dodawać, że instalacja nie wymaga sprawdzenia legalności systemu, tak jak ma to miejsce w przypadku pobierania Windows Media Player 11 - http://www.idg.pl/ftp/pc_12955/windows.media.player.11.pl.html.

Poza tym Kantaris potrafi odtwarzać najpopularniejsze formaty plików bez dodatkowej instalacji kodeków. Wśród obsługiwanych domyślnie multimediów znalazły się m.in. AVI, MPEG, MGEG-AVC, WMV, MOV, MKV, QuickTime, matroska, DIVX, XVID, H264, MP3, WMA oraz OGG. Ponadto aplikacja odtwarza płyty DVD oraz CD Audio.W odróżnieniu od wielu darmowych odtwarzaczy, Kantarisowi nie można zarzucić, że zaniedbano interfejs. Wygląd programu nie budzi zastrzeżeń - jest efektowny a jednocześnie funkcjonalny. Przy słuchaniu muzyki warto włączyć wizualizacje. Z funkcji dodatkowych warto wymienić obsługę napisów i plików RAR ( nie trzeba wyodrębniać plików, by wyświetlić film ). Odtwarzacz łączy się z Internetem i można dzięki temu słuchać radia Last.fm oraz oglądać zwiastuny filmowe.

Projekt na razie jest w trakcie rozwoju, jednak dzięki korzystaniu z kodu VLC ( wersja 0.8.6d ) nie powinien przysparzać wielu problemów. Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu - http://www.kantaris.org.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)