Kalendarz pylenia roślin. Zobacz, ile pyłków zmieści się na jednym drzewie

Kalendarz pylenia roślin. Zobacz, ile pyłków zmieści się na jednym drzewie

Kalendarz pylenia roślin. Zobacz, ile pyłków zmieści się na jednym drzewie
Źródło zdjęć: © Twitter
Arkadiusz Stando
05.08.2019 16:13

Ile pyłków może się kryć na jednym drzewie? Nawet nie zdajesz sobie sprawy. Pylenie i alergia to nie żart. Poniższe wideo jest najlepszym dowodem, ale koniecznie sprawdźcie też kalendarz pylenia w Polsce.

Wbrew popularnym teoriom, pylenie nie odbywa się tylko na wiosnę. Niektóre drzewa zaczynają silnie porzucać swoje ziarna już w styczniu, a ostatnie rośliny robią to nawet w listopadzie. Alergicy powinni korzystać z kalendarza pyłowego przez cały rok.

Pylenie - koniecznie sprawdź kalendarz pylenia w Polsce

Niektórzy mogą ignorować zagrożenie, twierdząc, że alergia to wynik słabej odporności, czy nieprzygotowania organizmu. "Kiedyś to nikt nie miał alergii" - pewnie nie raz widzieliście tego typu hasła. Być może nie miał, a może nie wiedział, że ma. Zobaczcie sami, ile pyłków może zebrać się na jednym drzewie. Na sam widok mnie kręci w nosie.

Dużo prawda? Na ogół możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ale takie ilości pyłków wiszą w powietrzu przez większość roku, nie tylko na wiosnę. Sprawdźcie sami w kalendarzu dla alergików. Polska dzieli się na cztery regiony pyłkowe, w zależności od panujących warunków.

W rozprzestrzenianiu się pyłków dużą rolę ogrywa wiatr. Natomiast same warunki do ich powstawania też są ważne. Dlatego w kalendarzu pylenia Polskę podzielono na cztery regiony. Zależnie od temperatury w danych częściach kraju, drzewa zaczynają pylić wcześniej lub później.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)