Kalendarz pylenia roślin. Zobacz, ile pyłków zmieści się na jednym drzewie

Kalendarz pylenia roślin. Zobacz, ile pyłków zmieści się na jednym drzewie05.08.2019 16:13
Kalendarz pylenia roślin. Zobacz, ile pyłków zmieści się na jednym drzewie
Źródło zdjęć: © Twitter

Ile pyłków może się kryć na jednym drzewie? Nawet nie zdajesz sobie sprawy. Pylenie i alergia to nie żart. Poniższe wideo jest najlepszym dowodem, ale koniecznie sprawdźcie też kalendarz pylenia w Polsce.

Wbrew popularnym teoriom, pylenie nie odbywa się tylko na wiosnę. Niektóre drzewa zaczynają silnie porzucać swoje ziarna już w styczniu, a ostatnie rośliny robią to nawet w listopadzie. Alergicy powinni korzystać z kalendarza pyłowego przez cały rok.

Pylenie - koniecznie sprawdź kalendarz pylenia w Polsce

Niektórzy mogą ignorować zagrożenie, twierdząc, że alergia to wynik słabej odporności, czy nieprzygotowania organizmu. "Kiedyś to nikt nie miał alergii" - pewnie nie raz widzieliście tego typu hasła. Być może nie miał, a może nie wiedział, że ma. Zobaczcie sami, ile pyłków może zebrać się na jednym drzewie. Na sam widok mnie kręci w nosie.

Dużo prawda? Na ogół możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ale takie ilości pyłków wiszą w powietrzu przez większość roku, nie tylko na wiosnę. Sprawdźcie sami w kalendarzu dla alergików. Polska dzieli się na cztery regiony pyłkowe, w zależności od panujących warunków.

W rozprzestrzenianiu się pyłków dużą rolę ogrywa wiatr. Natomiast same warunki do ich powstawania też są ważne. Dlatego w kalendarzu pylenia Polskę podzielono na cztery regiony. Zależnie od temperatury w danych częściach kraju, drzewa zaczynają pylić wcześniej lub później.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)