Jeszcze w tym roku zagramy w Lego Universe

Jeszcze w tym roku zagramy w Lego Universe

Jeszcze w tym roku zagramy w Lego Universe
Źródło zdjęć: © Lego
18.02.2010 15:00, aktualizacja: 01.03.2012 16:03

Lego Group, duński producent zabawek wchodzi na rynek gier online. W drugiej połowie 2010 r. udostępni graczom Lego Universe, grę typu MMOG.

Na zrzutach ekranu dostępnych w serwisie Lego Universe widać, że głównymi jej bohaterami są... klocki. Gracze będą mogli eksplorować kilka równoległych światów i budować w nich nowe konstrukcje z zebranych różnych rodzajów wirtualnych klocków.

Obraz
© (fot. Lego)

Według Marka Hansena, odpowiedzialnego za projekt Lego Universe, gra będzie gotowa w drugiej połowie tego roku. Prace nad jest stworzeniem trwają już cztery lata.

Obecnie działa serwis poświęcony Lego Universe. Jeszcze przed premierą można tu znaleźć informacje o przygotowywanych światach w których będzie się toczyć akcja gry, obejrzeć zwiastuny i zrzuty ekranów.

"Lego jest systemem modularnym, zestawem dających się połączyć ze sobą elementów, które można kojarzyć ze sobą w różny sposób. I to powinno być naturalnym motywem przewodnim, który będzie do odkrycia w grze' - powiedział Ryan Seabury z firmy NetDevil, opracowującej grę dla Lego.

Gra będzie przeznaczona dla dzieci w wieku od 8 do 1. lat, choć jej twórcy mają nadzieję, że zainteresuje także osoby z wyższych kategorii wiekowych. Celem gry będzie walka złymi mocami, którym gracz będzie mógł przeciwstawić swoją wyobraźnię i kreatywność. Choć głównym motywem Lego Universe jest walka z siłami zła, to postaci z gry nie będzie można zabić. Możliwa jest jedynie zamiana ich w stos prostych klocków, z których zostały zbudowane.
Gracze będą zachęcani do tworzenia nowych konstrukcji z klocków, które udało im się zebrać podczas gry. Jednak ze względu na wiek grupy do której Lego Universe jest adresowane, będą one musiały zostać wcześniej zatwierdzone przez moderatorów.

Gra będzie przeznaczona na komputery typu PC, choć być może powstanie też wersja na maki. Aby zagrać w Lego Universe konieczne będzie opłacenie subskrypcji. Jej wysokość nie jest jeszcze znana.

Więcej o grze można znaleźć w serwisie Lego Universe.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)