Jeden z najmniejszych na świecie tunerów DVB-T: PCTV picoStick

Jeden z najmniejszych na świecie tunerów DVB‑T: PCTV picoStick

Jeden z najmniejszych na świecie tunerów DVB-T: PCTV picoStick
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.01.2012 13:32, aktualizacja: 19.01.2012 14:22

Na polskim rynku debiutuje właśnie najmniejszy na świecie tuner cyfrowy PCTV picoStick. Urządzenie jest zgodne ze standardem telewizji cyfrowej DVB nadawanej z nadajników naziemnych, która w 2013 roku zastąpi całkowicie telewizję analogową. Dodatkowo wspiera obowiązujący w Polsce standard kodowania MPEG4.

Przy długości 35mm i szerokości 12mm metalowa obudowa jest znacznie mniejsza od wszystkich innych dostępnych obecnie na rynku tunerów USB. Mimo wysokiej miniaturyzacji, urządzenie zapewnia wysoką czułość i zapewnia odbiór cyfrowy, także w obszarach o niższej jakości sygnału. Dodatkowo odbiornik zapewnia minimalne zużycie energii oraz niskie obciążeniu systemu operacyjnego.

Dołączone w komplecie oprogramowanie TVCenter 6 minimalizuje czas konfiguracji i pozwala korzystać ze wszystkich funkcjonalności tunera. Możemy wygodnie nagrywać audycje telewizyjne (w cyfrowej jakości) - na zewnętrznym dysku twardym lub pamięci pendrive. Interfejs użytkownika picoStick PCTV bezproblemowo współpracuje z systemami Windows Vista i Windows 7. Umożliwia oglądanie telewizji i nagrań na pełnym ekranie lub w dowolnie skalowanym oknie, także podczas korzystania z innych aplikacji. W zestawie otrzymujemy także mini antenę teleskopową.

Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 131 PLN

Najważniejsze funkcje
• Obsługa standardu H.264 HDTV DVB-T
• Zawiera teleskopowy mini zestaw anteny prętowej
• Zasilanie przez USB.
• Przycinanie i edycja nagrań za pomocą dołączonego oprogramowania
• Kompatybilny z Windows Media Center (Media Center Remote dostępne oddzielnie)
• Rozbudowane funkcje PVR - tuner pozwala również nagrywać (z możliwością zaprogramowania) programy telewizyjne, oraz zatrzymać i przewijać program, który jest nadawany
• Nagrywanie na dysk twardy w formacie DivX lub MPEG-1/-2
• Zintegrowany EPG (Digital TV OnGuide): elektroniczny przewodnik po programach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)