Jaka cyfrówka pod choinkę?

Jaka cyfrówka pod choinkę?

Jaka cyfrówka pod choinkę?
19.12.2008 19:04, aktualizacja: 22.12.2008 08:42

To już naprawdę ostatni moment na decyzję o zakupie prezentu świątecznego. Trudny orzech do zgryzienia mają zwłaszcza ci, którzy postanowili kupić bliskim cyfrowy aparat fotograficzny - tak dużego wyboru urządzeń w tym segmencie dotychczas jeszcze nie było. Pośród kilkuset oferowanych na rynku modeli można dość łatwo się pogubić i stracić pewność co do słuszności wyboru konkretnego urządzenia danego producenta. Dlatego też przygotowany przez nas test cyfrówek powinien ułatwić wam zadanie.

Nowe cyfrówki dysponują za to coraz nowszymi funkcjami ( czasem przydatnymi, czasem zupełnie nie ) - wykrywają twarze czy uśmiech, a dzięki wbudowanym modułom GPS zaczynają też zapisywać dane na temat miejsca, gdzie wykonywaliśmy fotografie. Wbrew zdrowemu rozsądkowi, nadal trwa wyścig pikseli - do malutkich matryc pakuje się nawet po 14 milionów fotodetektorów, obserwujemy też przyrost "iksów" w najnowszych konstrukcjach typu superzoom ( obecni rekordziści dysponują obiektywami 20x ).

Jedno jest pewne - nie ma aparatu dobrego na każdą okazję! Dlatego też - przed zakupem urządzenia - warto odpowiedzieć na kilka pytań:
- co i w jakich okolicznościach będziecie najczęściej fotografować - w podróży czy raczej w domu?
- co zamierzacie robić ze zdjęciami - oglądać na ekranie komputera, telewizora HD czy drukować i umieszczać w albumie lub na ścianie?

O tym, dlaczego nadmiar pikseli szkodzi, kiedy warto zmienić aparat, co cyfrówka mieć powinna i dlaczego zoom to nie wszystko dowiecie się z lektury artykułu Urodzaj na cyfrówki - http://www.zoom.idg.pl/artykuly/60219.html . Znajdziecie tam również ranking aparatów oraz opisy modeli wyróżniających się na tle konkurencji.

Więcej informacji: Urodzaj na cyfrówki - http://www.zoom.idg.pl/artykuly/60219.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)