Jak wyłączyć powiadomienia aplikacji? Poradnik dla Android i iOS

Jak wyłączyć powiadomienia aplikacji? Poradnik dla Android i iOS
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando

28.01.2019 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektóre aplikacje zalewają nas powiadomieniami, ale nie pozbędziemy się ich, bo są nam niezbędne. Co w takim przypadku zrobić? Możecie wyłączyć konkretne powiadomienia i zostawić te, których potrzebujecie.

Aplikacje takie jak Facebook, Messenger czy Instagram to masa powiadomień, które mogą być irytujące a nawet przeszkadzać. Można je wyłączyć, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Niektóre z powiadomień można po prostu dostosować - np. wyłączyć dźwięk, wibracje czy wyświetlanie się na ekranie blokady.

Jak wyłączyć powiadomienia aplikacji w Androidzie?

W systemie Android musimy przejść do Ustawień, a następnie znaleźć "Aplikacje i powiadomienia". Aby wyłączyć powiadomienia w konkretnej aplikacji, przechodzimy do sekcji "Zarządzanie powiadomieniami" a następnie wyszukujemy ją z listy. Następnie odznaczamy opcję "zezwalaj na powiadomienia". Od tego momentu aplikacja nie wyślę nam już żadnych informacji.

Obraz
© android

W ustawieniach "Aplikacje i powiadomienia" możemy także przejść do zarządzania każdą z aplikacji i dostosować jej powiadomienia ręcznie. Jeśli odznaczymy opcję "Pokaż na pasku stanu" aplikacje nie będą pokazywać powiadomień na górnym pasku. Z ważniejszych ustawień, możecie także wyłączyć wibracje czy dźwięki w analogiczny sposób.

Inną z irytujących funkcji jest podświetlanie ekranu podczas powiadomienia. Jedną z podstawowo wymuszających to aplikacji jest na przykład Snapchat. Jeśli chcemy pozbyć się tej funkcji, musimy przejść do sekcji "Aplikacje i powiadomienia" a następnie "powiadomienia i pasek stanu". Tutaj wystarczy odznaczyć "Powiadomienia włączają ekran" i gotowe.

Jak wyłączyć powiadomienia w systemie iOS?

W przypadku iOS przestawianie ustawień dotyczących powiadomień jest bardzo analogiczne i równie proste. Aby je zmienić, przechodzimy do "Ustawień", następnie "Aplikacje" i "Powiadomienia". W tym momencie podobnie do systemu Android, możemy wybrać konkretną aplikację, która nas interesuje i dostosować informacje, które nam wyświetla. Możemy też całkowicie wyłączyć jej powiadomienia.

Obraz
© iOS

Jak wyłączyć wyświetlanie liczby powiadomień na ikonach aplikacji?

Niektórych mogą irytować cyferki wyświetlające się nad kafelkami aplikacji w menu. Informują o ilości nieodczytanych powiadomień, takich jak np. wiadomości w Messengerze czy na Instagramie. Można się ich pozbyć w łatwy sposób. W przypadku systemu iOS musimy przejść do tego samego miejsca, gdzie wyłączamy powiadomienia. Wyszukujemy np. Messenger i odznaczamy opcję "Plakietka na ikonie".

Obraz
© iOS

W Androidzie wyszukujemy wspominaną wcześniej sekcję "Aplikacje i powiadomienia". Następnie przechodzimy do "Zarządzanie powiadomieniami" i wybieramy z listy aplikację, która nas interesuje. Tak jak w przypadku Reddit na obrazku poniżej, wystarczy odznaczyć "Wskaźniki". Teraz aplikacja nie będzie wyświetlać ilości powiadomień nad ikonką.

Obraz
© android
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)