Jak wyłączyć powiadomienia aplikacji? Poradnik dla Android i iOS

Jak wyłączyć powiadomienia aplikacji? Poradnik dla Android i iOS

Jak wyłączyć powiadomienia aplikacji? Poradnik dla Android i iOS
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando
28.01.2019 13:57

Niektóre aplikacje zalewają nas powiadomieniami, ale nie pozbędziemy się ich, bo są nam niezbędne. Co w takim przypadku zrobić? Możecie wyłączyć konkretne powiadomienia i zostawić te, których potrzebujecie.

Aplikacje takie jak Facebook, Messenger czy Instagram to masa powiadomień, które mogą być irytujące a nawet przeszkadzać. Można je wyłączyć, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Niektóre z powiadomień można po prostu dostosować - np. wyłączyć dźwięk, wibracje czy wyświetlanie się na ekranie blokady.

Jak wyłączyć powiadomienia aplikacji w Androidzie?

W systemie Android musimy przejść do Ustawień, a następnie znaleźć "Aplikacje i powiadomienia". Aby wyłączyć powiadomienia w konkretnej aplikacji, przechodzimy do sekcji "Zarządzanie powiadomieniami" a następnie wyszukujemy ją z listy. Następnie odznaczamy opcję "zezwalaj na powiadomienia". Od tego momentu aplikacja nie wyślę nam już żadnych informacji.

Obraz
© android

W ustawieniach "Aplikacje i powiadomienia" możemy także przejść do zarządzania każdą z aplikacji i dostosować jej powiadomienia ręcznie. Jeśli odznaczymy opcję "Pokaż na pasku stanu" aplikacje nie będą pokazywać powiadomień na górnym pasku. Z ważniejszych ustawień, możecie także wyłączyć wibracje czy dźwięki w analogiczny sposób.

Inną z irytujących funkcji jest podświetlanie ekranu podczas powiadomienia. Jedną z podstawowo wymuszających to aplikacji jest na przykład Snapchat. Jeśli chcemy pozbyć się tej funkcji, musimy przejść do sekcji "Aplikacje i powiadomienia" a następnie "powiadomienia i pasek stanu". Tutaj wystarczy odznaczyć "Powiadomienia włączają ekran" i gotowe.

Jak wyłączyć powiadomienia w systemie iOS?

W przypadku iOS przestawianie ustawień dotyczących powiadomień jest bardzo analogiczne i równie proste. Aby je zmienić, przechodzimy do "Ustawień", następnie "Aplikacje" i "Powiadomienia". W tym momencie podobnie do systemu Android, możemy wybrać konkretną aplikację, która nas interesuje i dostosować informacje, które nam wyświetla. Możemy też całkowicie wyłączyć jej powiadomienia.

Obraz
© iOS

Jak wyłączyć wyświetlanie liczby powiadomień na ikonach aplikacji?

Niektórych mogą irytować cyferki wyświetlające się nad kafelkami aplikacji w menu. Informują o ilości nieodczytanych powiadomień, takich jak np. wiadomości w Messengerze czy na Instagramie. Można się ich pozbyć w łatwy sposób. W przypadku systemu iOS musimy przejść do tego samego miejsca, gdzie wyłączamy powiadomienia. Wyszukujemy np. Messenger i odznaczamy opcję "Plakietka na ikonie".

Obraz
© iOS

W Androidzie wyszukujemy wspominaną wcześniej sekcję "Aplikacje i powiadomienia". Następnie przechodzimy do "Zarządzanie powiadomieniami" i wybieramy z listy aplikację, która nas interesuje. Tak jak w przypadku Reddit na obrazku poniżej, wystarczy odznaczyć "Wskaźniki". Teraz aplikacja nie będzie wyświetlać ilości powiadomień nad ikonką.

Obraz
© android
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)