Jak namierzyć skradziony telefon przez internet? Podpowiadamy

Jak namierzyć skradziony telefon przez internet? Podpowiadamy

30.08.2020 17:00, aktual.: 30.08.2020 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak namierzyć skradziony telefon przez internet? To zazwyczaj pierwsze pytanie, jakie zadają posiadacze smartfonów, którzy właśnie zorientowali się, że padli ofiarą kieszonkowców. Oto sposoby, które pomogą ustalić położenie ich mobilnego urządzenia.

Jak namierzyć skradziony lub zgubiony telefon przez internet? Z pewnością wielu z was straciło kiedyś swoje ulubione mobilne urządzenie wskutek kradzieży, roztargnienia czy po prostu zwyczajnej nieuwagi. Jeszcze kilkanaście lat temu namierzenie i odzyskanie naszego osobistego telefonu wydawało się graniczyć z cudem. Obecnie istnieje coraz więcej sposobów, które pomogą ustalić nam położenie zaginionego smartfona. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Telefony komórkowe były niegdyś łakomym kąskiem dla kieszonkowców. Przestępcy czaili się na swoje ofiary w centrach handlowych, sklepach spożywczych czy innych zatłoczonych miejscach, po czym wykorzystując ich chwilę nieuwagi, wsuwali rękę do kieszeni kurtki czy torebki. Później wystarczyło im kilka minut, aby wyciągnąć kartę SIM, sprzedać urządzenie w lombardzie, a następnie wzbogacić się o kilkaset złotych. Dziś złodzieje mają bardziej utrudnione zadanie, gdyż sprzęty mobilne są zdecydowanie lepiej zabezpieczane.

Choć kradzież telefonów powoli zaczyna mijać się z celem, nie oznacza to, że złodzieje przestali polować na tego typu urządzenia. Ofiary kieszonkowców powinny niezwłocznie poinformować o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Policję oraz operatora, który błyskawicznie założy blokadę na naszego smartfona. Warto wiedzieć, że użytkownicy urządzeń mobilnych mogą je blokować we własnym zakresie.

Jak namierzyć skradziony telefon z Androidem?

Google wyposażyło Androida w funkcję lokalizacji. To właśnie dzięki niej szanse na znalezienie naszego telefonu są bardzo duże. Aby zlokalizować nasze urządzenie mobilne należy postępować według poniższej instrukcji:

1. Logujemy się na swoje konto w przeglądarce.

2. Wybieramy stosowne urządzenie.

3. Klikamy opcję "znajdź".

Obraz
© Materiały prasowe

Następnie mapa z dużą dokładnością (margines błędu wynosi 150 metrów) oszacuje położenie naszego smartfona. Stanie się tak nawet w przypadku wyłączonego GPS. Dzięki temu będziemy wiedzieć, w jakich rejonach szukać naszego skradzionego/zgubionego telefonu. Oprócz funkcji mapy możemy również:

  • Zadzwonić na nasz telefon
  • Zablokować go
  • Wymazać dane
  • Wylogować się z konta Google
Obraz
© Materiały prasowe

Warto wiedzieć, że po zlokalizowaniu telefonu, system wysyła na niego powiadomienie. Może to odstraszyć ewentualnego złodzieja.

Jak namierzyć skradzionego iPhone’a?

W smartfonach od Apple od lat dostępna jest funkcja "Znajdź mój iPhone" (Find my iPhone). Wystarczy ją uruchomić po zalogowaniu się na konto iCloud.

Obraz
© Materiały prasowe

Następnie możemy zlokalizować nasze urządzenie analogicznie jak w przypadku sprzętów z Androidem. Wśród dodatkowych funkcji usługi "Znajdź mój iPhone" należy wymienić:

  • Blokowanie telefonu
  • Włączenie sygnału dźwiękowego
  • Wymazanie danych

Swojego iPhone'a możemy również znaleźć korzystając z programu "Lokalizator". Po zalogowaniu się za pomocą naszych danych, ustalimy jego położenie korzystając z innego urządzenia.

Warto nadmienić, że na iPhone’ach z aktualną wersją systemu blokada jest w zasadzie nie do złamania.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także