Jak łatwo zniszczyć komuś życie za pomocą Facebooka

Jak łatwo zniszczyć komuś życie za pomocą Facebooka

Jak łatwo zniszczyć komuś życie za pomocą Facebooka
Źródło zdjęć: © Gizmodo
23.12.2010 13:52, aktualizacja: 23.12.2010 14:08

Wyróżniający się naprawdę okrutnym poczuciem humoru użytkownik Facebooka umieścił zdjęcie 23-letniego Triza Jefferiesa na stronie poświęconej poszukiwaniom seryjnego mordercy. Jefferies nie ma zupełnie nic wspólnego ze sprawą "Dusiciela z Kensington", odpowiedzialnego za co najmniej 3 morderstwa i trzy gwałty z podduszaniem, do których doszło w Filadelfii. Ale plotka poszła w obieg, więc fałszywie oskarżony nie ma teraz lekko.

Grupa poszukiwaczy Dusiciela z Kensington liczy ponad 1. tysięcy facebookowiczów i nazywa się: "Złap go, zanim on złapie kogoś, kogo kochasz". Nie wiadomo, kto wrzucił na profil zdjęcie Jefferiesa.

Przerażony mężczyzna otrzymał mnóstwo SMS-ów z pogróżkami, a w okolicy jego domu pojawiły się plakaty z oskarżeniami. Kiedy przez okno zobaczył rozjuszoną grupkę ludzi, Jefferies zwrócił się do policji po ochronę i dobrowolnie zgłosił na badania DNA, które potwierdziły, że nie ma związku z przestępstwami. Policjanci zażądali od administratorów profilu na Facebooku, by zdjęli zdjęcie Jefferiesa, który w ostatniej chwili uniknął linczu.

Policja poszukuje osoby, która wrzuciła do sieci zdjęcie Jefferiesa i nadal szuka Dusiciela.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)