Jaga - grzejniki, które nie tylko grzeją

Jaga - grzejniki, które nie tylko grzeją

Jaga - grzejniki, które nie tylko grzeją
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.07.2012 12:40

Grzejnik może nie tylko wypełniać dom ciepłem, ale także pełnić inną funkcję: stać się ławeczką, kolumną, barierką, osłoną wanny itp. Jaga, producent grzejników, wyposażyła swoją kolekcję w kilka dodatkowych elementów, dzięki którym można uczynić z grzejnika funkcjonalny element wystroju wnętrza.

Grzejniki stojące z reguły nie należą do konstrukcji o dużych walorach estetycznych. Czasami jednak sytuacja i konstrukcja przeszkleń zastosowanych w domu wymagają, aby zastosować te właśnie urządzenia. Warto wtedy pomyśleć o wyposażeniu grzejnika stojącego w nadstawkę, dzięki której stanie się on funkcjonalną ławeczką, na której będziemy mogli usiąść przy oknie i poczytać. Strefa podokienna to miejsce zwykle niewykorzystane, może więc dzięki takiemu zabiegowi zyskać na funkcjonalności. Firma Jaga oferuje opcję ławeczki dla modeli stojących Mini oraz Panel Plus.

Grzejnik-zabudowa ma różne zastosowania w przestrzeni domu: wstawiony w szafkę kuchenną oszczędzi miejsce pod oknem, w łazience zaś może służyć na przykład jako zabudowa wanny. Zastosowanie pod wanną ma tę zaletę, że grzejnik będzie dodatkowo ją ocieplał.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Grzejnik, który jest jednocześnie barierką schodów, to rozwiązanie w domu, w którym jest poddasze. W tralkach schodowej barierki zamiast tradycyjnych drewnianych elementów znajduje się konstrukcja grzejna o kształcie drabinki. Dzięki temu rozwiązaniu grzejnik wkomponowuje się w przestrzeń i nie zabiera cennego miejsca.

Grzejnik, który jest zabudową kolumny to kolejne rozwiązanie grzejne dedykowane do zastosowania na poddaszu, gdzie obowiązkowym elementem przestrzeni są konstrukcyjne podpory. Grzejnik nie dość, że „zasłoni”. filar, to jeszcze będzie spełniał funkcję grzewczą.

Grzejnik z funkcją chłodzenia - urządzenia firmy Jaga przystosowane są do pracy w instalacji dwu- i czterorurowej. Latem zasilane są z sieci c.o., zimą z agregatu wody lodowej.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)