iOS 4.1 może być teraz używany również bez blokady SIM

iOS 4.1 może być teraz używany również bez blokady SIM22.10.2010 13:49
iOS 4.1 może być teraz używany również bez blokady SIM
Źródło zdjęć: © Apple

Po opublikowaniu przez jailbreakową społeczność narzędzi limera1n i greenpois0n służących do odblokowywania urządzeń z iOS-em 4.1 teraz do akcji wkroczył zespół Dev z programem PwnageTool 4.1.

Wzorem obydwu pierwszych narzędzi odblokowujących posługuje się on najpierw bliżej nieopisanym exploitem Boot-ROM-u, aby uzyskać dostęp do urządzenia z iOS-em, pozwalając na skonfigurowanie dowolnego oprogramowania z pominięciem sklepu AppStore.

288771408350427283
Źródło zdjęć: © (fot. Apple)

Jednak w odróżnieniu od wymienionych na wstępie aplikacji PwnageTool tworzy specjalne archiwum iOS-a, które w przypadku uaktualnienia systemu do wersji 4.1 za pośrednictwem iTunes pozostawia nienaruszony pierwotny firmware modemu. Dla tego starszego firmware'u istnieje z kolei narzędzie ultrasn0w, które pozwala usunąć blokadę SIM, umożliwiając używanie kart dowolnych operatorów. Skorzystają na tym między innymi właściciele iPhone'ów przebywający za granicą. Dzięki jailbreakowi i zdjęciu SIM locka przestają być zdani na usługi własnego operatora i mogą używać dowolnych kart SIM.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)