iOS 4.1 może być teraz używany również bez blokady SIM

iOS 4.1 może być teraz używany również bez blokady SIM

iOS 4.1 może być teraz używany również bez blokady SIM
Źródło zdjęć: © Apple
22.10.2010 13:49

Po opublikowaniu przez jailbreakową społeczność narzędzi limera1n i greenpois0n służących do odblokowywania urządzeń z iOS-em 4.1 teraz do akcji wkroczył zespół Dev z programem PwnageTool 4.1.

Wzorem obydwu pierwszych narzędzi odblokowujących posługuje się on najpierw bliżej nieopisanym exploitem Boot-ROM-u, aby uzyskać dostęp do urządzenia z iOS-em, pozwalając na skonfigurowanie dowolnego oprogramowania z pominięciem sklepu AppStore.

Obraz
© (fot. Apple)

Jednak w odróżnieniu od wymienionych na wstępie aplikacji PwnageTool tworzy specjalne archiwum iOS-a, które w przypadku uaktualnienia systemu do wersji 4.1 za pośrednictwem iTunes pozostawia nienaruszony pierwotny firmware modemu. Dla tego starszego firmware'u istnieje z kolei narzędzie ultrasn0w, które pozwala usunąć blokadę SIM, umożliwiając używanie kart dowolnych operatorów. Skorzystają na tym między innymi właściciele iPhone'ów przebywający za granicą. Dzięki jailbreakowi i zdjęciu SIM locka przestają być zdani na usługi własnego operatora i mogą używać dowolnych kart SIM.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)